Tallinna müügimaks ja paadimaks ning hõbeoravate vandenõu

Tallinna müügimaksu seadustest välja võtmine oli valitsusliidu üks propaganda võtteid, et näidata ennast tallinlaste päästjana. Muidugi nad jätavad ütlemata, et nende tõstetud käibemaks ja aktsiisid on tegelikult hinnatõusude taga. Kirjutasin selle kohta ka kommentaari.

http://www.epl.ee/artikkel/577782&kommentaarid=0

Meenutab mulle Urmas Reinsalu ja teiste valitsusliidu (Reformierakond+IRL ja rohelised) algatust rohkem kui aasta tagasi, kus KE võitmiseks Tallinnas tehti soolise võrdõiguslikkuse seadusse parandused, millega muudeti Tallinna valimisringkondi ja tehti volikogu suuremaks. Nagu teame, siis sellega võitu ei tulnud.

Tänu sellele otsusele müügimaksu ja paadimaksu ära kaotamisest pakuti tegelikult Tallinnale päästerõngas PR-i mõttes. Nüüd saab omavalitsus näidata, et möödunud aastal võttis riik omavoli kasutades väiksemaks omavalitsuste toimimiseks eraldatud eelarveid (rikkus kokkuleppeid), sest kärpis neile antavat tulumaksu osa, kuid kohustused jättis samaks. Kui siis omavalitsus kasutas seaduses aastaid sees olnud võimalust rikkust maksustada ja tulusid kompenseerida, siis hõbe- ja kuldoravad kaotasid selle ära. Kuna nad ei suuda Tallinnas võimule tulla, siis nad löövadki aina jälle ja jälle Tallinna linnavõimu, sest seal ei ole nende poliitikud juhtimas. Meenutage kasvõi erinevat metoodikat seagripi ministri Pevkuri lasteaedu puudutava määruse rakendamisel: Tallinnas ja Tartus arvestati lasteaia ruutmeetreid erinevate meetoditega.

Kunagi 2009. suvel oli Tõnismägi 9 reformikate kontori akendel plakatid: Ma armastan Tallinna. Need kadusid sealt ära umbes juulikuus. Praeguseks on sellest möödas rohkem kui aasta. Mulle tundub, et Reformierakonna suhtumise Tallinnasse võtab kokku venelaste ütlus: kui peksab, siis armastab. Antud juhtumil saavad peksa ehk vähem avalikke teenuseid kõik tallinlased, sõltumata nende varasematest eelistustest, sest euro on ansiplaste jumal ja riigieelarve auke lapitakse omavalitsuste rahade kärpimisega.
Reformierakond armastab teid, te olete vabad!

See esmaspäevane otsus oli ka naeruväärne skeemitamine, sest ausal viisil ei suudaks nad vastu seista.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga