Hämmastav avastus: Rahvaliit näitas oma lõhenemist reklaamis

Ma vaatan praegu tagantjärele möödunud aasta juuni alguses Euroopa Parlamendi valimiste eelses kampaanias näidatud reklaame ja leidsin ühe Rahvaliidu oma, mis on prohvetlikuks osutunud. Seal pakkis Anto Liivat kohvri ja läks ära. Väravale jäi järele lehvitama Arnold Rüütel ja tema lapselaps, kes olid varem kalastamas käinud. Reklaami lõpus näeme Anto Liivati selga ja loeme alt kirja: Aeg on usaldada uut põlvkonda!

rahvaliit anto liivat lahkub erakonnast europarlamendi kaader
Rahvaliit ja Euroopa Parlamendi valimisteks tehtud reklaam juunis 2009. a. kus Anto Liivat lahkub erakonnast Europarlamendi suunas, käes kohver ja Arnold Rüütel jäi väravale teda saatma. Kaader.

See reklaam oli eetris 5. juunil 2009 Kanal2 peal. Praeguseks on Rahvaliit lõhenenud noorteks ja vanadeks. Seejuures noored Kajar Lember, Karel Rüütli ja Anto Liivat ning kindlasti veel teised minu jaoks vähem tuntud, on nüüd Rahvaliidust distantseerumas. Nad otsivad endale uusi väljakutseid teistes parteides.

Väraval on aga Arnold Rüütel ja pole teada, kes tänapäeval tema kõrval seisab.

Arnold Rüütel vaatab väraval kuidas noored lahkuvad ja lähevad kodust ehk Rahvaliidust ära
Arnold Rüütel vaatab väraval kuidas noored lahkuvad ja lähevad kodust ehk Rahvaliidust ära

Õnneks oli reklaami tegijatel oidu, et mitte Villu Reiljanit selle algusse toppida. Nüüd on väike lootus, et selle reklaamklipi alguses näidatud noormees kasvabki Villu sarnaseks kalameheks ja jahimeheks ning ühel päeval võtab teatepulga üla, sest vanadel on ainult reuma, nagu ütles praegune ajutine Rahvaliidu esimees Arvo Sirendi.

rahvaliit Arnold Rüütel kalastab noormehega
rahvaliit Arnold Rüütel kalastab noormehega

Irvhambad võiks ka järeldada, et Rahvaliidu õnge otsa ei ole viimase aasta jooksul mingit märkimist väärivat saaki jäänud.

Pean selgitama ka selle reklaami meenumise tagamaid. Nimelt olen ruumi tegemas oma arvutis ja seoses sellega vaatangi läbi vanu asju ja ebavajaliku neist võtan maha. Tõepoolest, mul on olnud sedavõrd palju tegemist ja vähe aega, et valimiste reklaame saan sorteerida alles aasta hiljem. Ilmselt olen täitsa tüüpiline eesti mees, kelle seas levinuim tüüp pidi olema “lühikarvaline ja pikatoimeline” (M-klubi seriaalist, Anu Lamp). Ma mõtlen juba mitu kuud, et peaks  üles otsima Läti TV7 kontaktid ja neile kirjutama, et nende 21. kanali telesignaal kandus veebruaris minu VHS-i tüünerisse (Vancouveri olümpia kelgutamine) . See peaks olema omamoodi rekord, sest ainuüksi Läti piirini oleks linnulennult 200 kilomeetrit ja sealt veel Riiani teist samapalju aga ma ei tea täpselt ka signaali saatja asukohta, kuid igatahes oli see erakordsete ilmastikunähtuste kokkusattumus, sest tavaliselt ei levi telesignaal üle 100-120 kilomeetri. Koos digi-tv tulekuga see piir väheneb veelgi, sest Lõuna-Eestis ei saada korralikku pilti ei Tartu ega Valgjärve saatjatestki, mis me siis räägime veel telesignaali levikust Läti territooriumilt kuni Põhja-Eestisse Rakveresse välja. Igatahes lätlastega tuleb kiiremini ühendust võtta, sest ühe infokillu järgi lülitasid nad oma analoogsignaali juba 1. juunist välja ja ühtegi teist ülekannet neilt vastu võtta ei ole lootustki.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga