Hoiatus! European City Guide petised tegutsevad taaskord

Minu ja ühe teise ettevõtja postkasti on tulnud Hispaanias tegutsevate petiste kiri, millega European City Guide nimeline kataloog täpsustab firma andmeid. Kui selline ankeet tagasi saata, siis toob see kaasa 997 € ehk 15 593 kroonise arve saabumise. Sellele lisandub veel käibemaks.

Seejuures ei ole saabunud lepingul isegi märgitud European City Guide interneti aadressi. Pakkumise juures on vaid tagastamise ümbrik, millel aadress:
E.C.G., S.L.
c/Martinez Cubells no 6, 4, pta 8
E-46002 Valencia

Ilmselt on tegemist nimelises postkastis või nimekapis tegutseva firmaga.

Minule saabunud kiri oli postitatud Suurbritannias ja saabunud Tallinna 4. juunil.

Mitte mingil juhul ei ole soovitav petistele vaid inglise keelset pakkumist ka tagasi postitada, isegi mitte ilma allkirjata. Kui olete seda teinud, siis vajate esmalt psühhiaatrit ja selle järel head juristi, kes nõustaks lepingu lõpetamisel. Nimelt see ligi 16 000 kroonine hind on vaid 1 avaldamise korra kohta aga lepingu sõlmite praeguseks kataloogiks ja veel kaheks järgmiseks. Seega siis on kogu kulu 997 € korrutatud 3-ga.

European City Guide kiri Hispaania pettus väljapressimine. Foto Virgo Kruve
European City Guide kiri Hispaania pettus väljapressimine. Foto Virgo Kruve

See petiste kiri on suuremaks klikitav ja lepingu orjastavad tingimused ka loetavad.

Ühtlasi teavitan, et suurem osa seal paberil ja CD-plaadil olevatest firmadest ei ole nõustunud oma andmete avaldamisega ehk siis ei ole lepingut sõlminud. Nad on sinna lisatud lihtsalt soliidsema mulje jätmiseks.

Aastaid tagasi oli juba Eestis juttu European City Guide petistest aga ilmselt on paljud selle ära unustanud ja uued inimesed võivad selle pärast orki lennata.

Varem on siia tulnud Nigeeriast ja Euroopa riikidest inglise keelseid kirju, kus soovitakse ajalehes Kuldne Börs või Soov avaldatud kuulutuse kaupa osta ja see siis saata Nigeeriasse, Keeniasse või mõnda kolmandasse riiki. Üldiselt tuleks igasuguste interneti teel tulnud ettepanekute suhtes olla pigem kahtlustav, sest oht oma rahast ilma jääda on suurem. Läbi arvuti ekraani petisele vastu nina ei viruta ja selle pärast on nad seal ka julgemad. Näiteks reaalses maailmas on petisel oht saada ka tegelikult füüsiliselt haiget ning selle tõttu ollakse märksa ettevaatlikumad.

2 thoughts on “Hoiatus! European City Guide petised tegutsevad taaskord

 • 24. november 2010 at 18:43
  Permalink

  2 korda sellise kirja ahjualla loopinud. viimane kiri oli septembris sel aastal…kurat,kui ma tahaks firmat reklaamida ma leian sekunditega võimaluse ,mis pärast peab selline rämps meile posti tulema-mis ma hakkan keeniasse maalreid tööle saatma-muda onne värvima vää??????????

  Reply
 • 11. jaanuar 2011 at 00:24
  Permalink

  Kas te oskaksite mulle nõu anda kuidas sellest lepingust pääseda, või tuleb siiski maksta see üüratu summa?

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga