Minu postkastis ei ela Marko, Priit, Gert, vallavanem ega taksojuht Aleksander

Mul on üks 3 täheline .ee domeen, mille postkast on pandud “catch all” režiimile ehk kõik kirjad jõuavad sinna. Isegi kui saajat ei eksisteeri. Nii saangi teada, et sellest domeenist otsitakse kes teab mis aastast Marko, Priit, Gert ja Valjo nimelist inimest. Lisaks veel vallavanem ja taksojuht Aleksander.

Priidule kirjutas DnB Nord Pank uudiskirja ja Hansabuss või Amserv saadab lepingu faili pealkirjaga “teabeamet rendileping” sõidukite kohta. Tutvusin lepinguga, minu meelest oli täitsa sobilik. Vastama ei hakanud, sest Priit tundub olevat teabeametist ja neil seal võib naljasoon hoopis puududa.

Valjo tundub olevat seotud Eesti Koostöö Kogu poolt märtsis kööginurga soetamisega. Täpsemalt siis juhi-abi Kaja http://www.kogu.ee/index.php?id=10479 kirja katke:

Väga ilus mööbel on!

Tahtsin veel lisada, et kui tuleb telefonimeestega juttu, siis tegelikult on meil praegu kasutusel oma väike Panasonic telefonikeskjaam, mis tuleks ka uude kohta üles panna. See võimaldab minul kõik telefonikõned üles noppida.

Kas seda saavad paigaldada teie telefonimehed?

Ja veel ununes eile küsida, kas vaibad ka oleks võimalik tubadesse saada, midagi tagasihoidlikku ja büroosse sobivat.

Kena päeva,Kaja

Gert on kohe päris kindlasti Teabeametist, sest Vendor Eesti saatis talle arve “kuumade jookide automaadi hooldusele” summas 1200 krooni + käibemaks ehk 1440 krooni.

Marko on kas militaarstruktuurides või siis sõjaväes, sest talle on 2 kirja tulnud dokumendiregistri muutmise ja tsoneerimise teemal. Teise kirja lõppu oli lisatud:

*** ASUTUSESISESEKS KASUTAMISEKS ***

Selles e-kirjas sisalduv teave (kaasa arvatud manused) on mõeldud
asutusesiseseks kasutamiseks ning seda võivad kasutada vaid e-kirja
adressaadid. E-kirjas sisalduvat teavet ei tohi ilma saatja selgelt
väljendatud loata edasi saata ega mistahes viisil kõrvalistele isikutele
avaldada. Juhul, kui Te olete saanud käesoleva e-kirja eksituse tõttu,
teavitage sellest koheselt saatjat ning kustutage e-kiri oma arvutist.

This e-mail and any attachments may contain confidential and privileged
information. If you are not the intended recipient, please notify the
sender immediately by return e-mail, delete this e-mail and destroy any
copies. Any dissemination or use of this information by a person other
than the intended recipient is unauthorized and may be illegal.

Ma küll ei vaevunud selle 3-5 lauselise sisuga kirja saatjale vastama, et Marko siin postkastis ei asu. Samas oli selline allkiri ikka ilmselge ülepingutus, sest milliseid saladusi võis siis staabiohvitseril olla sellele Markole teatada? Tuletage meelde, et Tammsaare pargist on leitud USB mälupulk kümnete tuhandete kutsaluste isikuandmetega.

Taksojuht Aleksander aga sai EMTA-lt meeldetuletuse:

Lugupeetud ALEKSANDER X

Tallinna Transpordiameti poolt Maksu- jaTolliametile edastatud taksoregistri andmete kohaselt omasite Te 2009. aastal taksoveoluba ning olite samuti registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjana.

Tuletame Teile meelde, et Teil on kohustus hiljemalt 31. märtsiks oma ettevõtlusest saadud tulud deklareerida tuludeklaratsiooni vormil E.

Viimasel ajal on postkasti hakanud risustama igasugused vene spämmerid, kes pakuvad teenust tuhandete sõnumitega interneti foorumite spämmimiseks ja Avatud Eesti Fond, kes on alates 27. maist saatnud 6 kirja, kuigi ma ei ole nende infolistiga liitunud.

Igatahes sai mul tülgastus ja võtsin postkasti pealt kõigi kirjade tõmbamise funktsiooni maha. Edaspidi saavad siis mitte eksisteerivale aadressile kirjutajad veateate.

Kuid mul on selline “catch all” funktsioon veel mitmetel domeenidel, et vahele võtta neid spam kirjade kirjutajaid. Ennekõike selliseid, kes lihtsalt panevad aadressi ette info või siis selle domeeni nime (et oleks “[email protected]”). Näiteks MTÜ Rõõmu Sõnumid pani kunagi igale domeenile ette “raamatupidaja” ja kukkusid siis aga postitama.

Selle praeguse postituse positiivne programm võiks olla aga järgnev.

1) Kui te mingil põhjusel hülgate mõne interneti domeeni, jätate selle edasiseks pikendamata, siis mõelge ka võimalusele, et edaspidi hakkavad teie kunagised koostööpartnerid sinna harjumuse tõttu teateid saatma. Seega hoolitsege oma aadresside uuendatuna hoidmise eest.

2) Outlook on saatanast. Sinna saaja reale kuvatakse küll isiku nimi aga mitte täielikku aadressi ehk siis te ei näe kogu aadressi ja selle @ järgset osa. Kasutage näiteks Thunderbird´i.

3) Olge üldaadressi valimisel loomingulisem ning ärge kasutage “info” algusega e-maili aadressi. Või vähemalt olge valmis, et see sattub rämpskirjade voo alla. Samuti andke Äriregistrile selline aadress, mis võimaldab saatja tuvastada just Äriregisti andmete kasutajana.

Selleks funktsiooniks sobibki “catch all” käsk, sest siis on lugemiseks ainult 1 reaalne postkast aga näete saadetud aadressi järgi ära, millisele “saajale” oli sõnum postitatud ehk kust pärinesid andmed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga