Virgo Kruve: kommentaarid 29. juunil

“Ministeerium: noori tohib vaid vanema loal ühinguisse võtta”

Kirevase päralt! ETV Erisaate tegijatel oli ikkagi õigus kui nad võrdlesid Riigikogu liiget Kalle Pallingut ja broilerit ning mina eksisin kui 18. mail pidasin seda noore Reformierakondlase solvamiseks:
https://www.virgokruve.eu/2010/05/18/arge-solvake-riigikogu-liiget-k[…]oiler/

Kui nüüd Kalle Palling väidab, et reforminoorte jaoks eraldi MTÜ-d ei olegi, siis … ta on suitsetanud väga kanget kraami. Peace, man!

Aadress www.reforminoored.ee omanikuks on Tallinna Noorte Reformiklubi, Asutuse aadress: Tõnismägi 9 10119 Tallinn Asutuse telefon: +3726808080 kontaktisik: Paavo Pärn (bussi-Paavo).
Kui võtta Äriregisti väljavõte, siis leiame kokku 5 Reformiklubi.
Tallinna Noorte Reformiklubi 30.11.1998 Registrisse kantud Tõnismägi 3a-15, Tallinn, 10119
Viimsi Noorte Reformiklubi 06.10.1999 Registrisse kantud Nelgi tee 1, Viimsi alevik, Viimsi vald, Harjumaa, 74001
mittetulundusühing Tartu Noorte Reformiklubi 03.04.1998 Registrisse kantud Pepleri 27, Tartu
Järvamaa Noorte Reformiklubi 08.07.2003 Registrisse kantud Keskväljak 18, Paide, 72711
Elva Noorte Reformiklubi 31.03.2004 Registrisse kantud Õuna 3-5, Elva, 61504

Lisaks veel Reforminoorte Toetusselts 14.11.2008 Registrisse kantud Erika 9-419, Tallinn, 10412

Kas Riigikogu liige väidab, et need kõik MTÜ-d ei ole seotud Reformierakonnaga? Minu teada on kõigi parteide noorteorganisatsioonid saanud läbi Haridusministeeriumi ka aastate jooksul toetusrahasid sadu tuhandeid kuni eelmisel aastal Tõnis Lukas selle ära kärpis.

Lisaks on üllatav, et kirikusse võib 15. aastaselt minna, täiskasvanuga võib seksida 14. aastaselt aga MTÜ liikmeks saad alles 18. aastaselt. Lisaks on mingid “kiiksuga” tegelased rääkinud, et valimisõigus tuleks anda juba 16. aastastele.
Siin oleks õiguskantsleri teema, sest minu meelest on põhjendamatult piiratud inimeste vabadusi nende vanusest lähtuvalt. Põhiseaduses § 48. Igaühel on õigus koonduda mittetulundusühingutesse ja -liitudesse. Erakondadesse võivad kuuluda ainult Eesti kodanikud. https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12846827

*

Siin ei ole midagi üllatavat, tuleb vaid meenutada möödunud aastal 790 tuhat brutopalka teeninud Andrus Ansipi ütlust 300 kroonise lapseteotuse “lennukilt külvamisest” või siis artiklit:

Sotsiaaltoetustest suur osa läheb rikkuritele, Kadri Ibrus 17. mai 2010 http://www.epl.ee/artikkel/576797
Tuleb välja, et 39 protsenti kõigi riigi rahakotist jagatavate sotsiaaltoetuste summast läheb viiele kõige rikkamale inimeste grupile. Kogu peretoetusteks jagatavast maksumaksja rahast läheb viiele rikkamale inimeste grupile tervelt 59 protsenti. Mis peretoetuste raha jagunemise nii suuresti rikkamate poole kaldu lööb, on mõistagi vanemahüvitis, mida makstakse eelneva palga ulatuses 100 protsenti, maksimumsumma küündib aga 33 000 kroonini kuus. Ligi 40 protsenti kõigist sotsiaaltoetustest läheb seega rikkamale ühiskonna poolele, kelle sissetulek küündib üle medi­aani.
Tsitaadi lõpp.

Ma ei tahaks meenutada, mida suurepärast Reformierakond 2007. märtsi valimisteks kokku lubas aga tema reklaamid andsid sellest selge märgi. Iseasi, et paljud ei osanud seda toona tähele panna. Vihjan ennekõike Reformierakonna reklaamile “maksuvabad reeded” kus neljapäeval loovutas Mats püksid jalast ja reedel kargas siis palja p***** tantsida. Peaks vist lisama, et lihtsal matsil ei ole nüüd mitte vaid maksuvaba reede vaid ka tulumaksuvaba esmaspäev, teisipäev, kolmapäev ja neljapäev, sest tal ei ole enam töökohtagi. Mis puudutab tulumaksu protsenti, siis seda lubati 22 pealt 18-le aga langes esimesel aastal vaid 1 punkti võrra. Tubli Reformierakond, et 1/4 oma lubadusest ära tegi. Muidugi, sellest said ühepalju “tulu” nii börsil miljoneid teenivad ettevõtjad/investorid kui alamapalga eest töötajad.

*

Mihkelson vist ei ole kursis brittide enda arvamustega Wimbledoni kohta. See on seal siniverelist üritus, lihtne rahvas vaatab jalgpalli MM-i. Tõsi, praeguseks on britid jalgpallist väljas aga ega nad selle võrra ei hakka rohkem tennist vaatama. Kuninganna läks ka sinna turniirile, sest 2 meest oli mänginud rekordilise 11 tundi kestnud mängu. Kui SkyNews küsis inimestelt tennisemängu vaheajal, et kummal üritusel nad meelsamini oleksid, kas tennist või jalgpalli vaatamas, siis ülekaalukas vastus oli jalgpalli poolt. Ainuke takistus oli selle toimumise geograafiline kaugus ja sellega seotud kulud.
Mina olen küll selle vastu kui ETV maksumaksja raha hakatakse kulutama briti aadlike hobi kajastamiseks. Otsige parem üles need tulevased mängijad, kellel on võimalust edu saavutada ja ärge nutke langenud tähtede järele.

*

Sarnaseid teenuseid on veelgi: telereklaamidest meenuvad igasugused muud testid (kas armastatu petab sind, kas läheduses on hingi/vaime, millal on sinu suremise kuupäev, jne) või inimeste tähelepanematust ära kasutavad rakendused. Kui telereklaam on eetris umbes 5 sekundit, sees sõnumite tellimisest teavitav tekst on kirbukirjas selle all ning seda ei ole võimalik reklaamklipi jooksul läbi lugeda.

Minu meelest on tegemist pettusega kui ühe teenuse ostmisega kaasneb edaspidi järelost sama hinnaga. Kui tuua näide, siis see on justkui ajalehe ostmine teisipäeval ja selle järel hakatakse sulle igal järgneval teisipäeval seda ajalehte tooma ning pangakontolt tasahilju jälle raha vähemaks võtma.

Mind absoluutselt ei üllata, et EMT laseb oma klientidele taolist petuteenust pähe määrida. Olen ise maksnud ühel kuul raha selle operaatorfirma teenussõnumi eest, millega lubati ühte nende teenust tutvustada. Minu jaoks oli pettus selles, et sõnumi kirjelduse toomisel oli kirjas, et “siiani oli info tasuta” ja edaspidine kasutus on raha eest ning ma ei läinud sellest edasi aga järgmise kuu arvel leidsin ometigi, et minult oli võetud ligi 2 krooni WAP kasutamise tasu. Summa ei ole suur aga see saadi tänu teenust kirjeldava info saatmisele. Ma ei jõudnud seda isegi mitte kasutama hakata!

Sarnane teema on ka telefonide internetis käimisega. Seejuures Elisa arvestab interneti kasutust näiteks 250 kb sammuga, teised 1 MB sammuga. Võimalik, et praeguseks on sellist operaatorite rikastumise viisi piiratud, sest kliendid maksid kümneid tuhandeid kroone telefoni isetegevuse eest.

Ma teadsin, et SMS-i pettus on tulus äri aga mitte seda, et nii kasumlik. Iga selle töötaja saab 1 miljon krooni palgaraha! Valitsuse liikmed teenisid möödunud aastal ka brutopalka suurusjärgus kuni 790 tuhat (Ansip) ning rikkaim omavalitsuse juht Margus Hanson (Tartu abilinnapea) 783 tuhat.
Oma kasumi saavad iga interneti teenuse pealt ka operaatorfirmad, kes võtavad koos vahendajaga (Fortumo) ära kuni 60 % teenuse lõpphinnast (25 kroonise sõnumi eest saab teenuse pakkuja 10 krooni ning 15 krooni jaguneb Fortumo ja operaatorfirma vahel).

*

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga