Zen ja Elisa ei täida lubadusi, ärge nendega liituge

Zen kõnekaardiga ei saa enam kõnesid vastu võtta kui viimasest laadimisest on möödas üle 6 kuu. Minul olevas voldikus on aga kirjas, et kehtib 6+1 süsteem ehk ühe kuu saab veel kõnedele vastata kuid mitte ise välja helistada.

Minul olnud kõnekaardi kehtivus lõppes septembri teises pooles ja ma olin natuke üllatunud kui mõned päevad pärast seda proovisin helistada sellele numbrile ja sain teate: “See number ei ole kättesaadav”.

Mina loen siit välja Zen ja Elisa on vahepeal oma lepingu tingimusi muutnud. Nende kodulehel on kirjas:

Kõnekaarti peab laadima vähemalt 1 kord 7 kuu jooksul. Vastasel juhul kaotab mobiilinumber kehtivuse ja kasutamata kõneaega ei tagastata. Kõneaja lisamisel arvestatakse 1 kuu pikkuseks 30 kalendripäeva.

http://www.zen.ee/et/Hinnad/137/Konekaart

Ma soetasin kõnekaardi juulis 2009. ja võimalik, et taoline kitsendus tehti juba millalgi varem, et 7. kuul ei saa ka sisse helistada aga trükitud teksti väidab selle võimaliku olevat.

zen kaart elisa kehtivus leping 7 kuud. Sellest 6 kuud saab välja helistada ja viimasel (seitsmendal) kuul võtta vastu vaid sissetulevaid kõnesid. Tegelikult Elisa / Zen ei täida seda lepingust tulenevat punkti. Autori foto
zen kaart elisa kehtivus leping 7 kuud. Sellest 6 kuud saab välja helistada ja viimasel (seitsmendal) kuul võtta vastu vaid sissetulevaid kõnesid. Tegelikult Elisa / Zen ei täida seda lepingust tulenevat punkti. Autori foto

Võimalik, et praegu müüdavate kõnekaartide juures on see teisiti sõnastatud aga sellisel juhul tunnen, et Elisa on poole lepingu pealt ühepoolselt muutnud reegleid.

Ma tunnen, et kõnekaart on kehtivuse kaotanud juba 6 kuu jooksul, sest kui sellelt ei saa välja helistada ning teatatakse: “Väljuvad kõned on piiratud. Ole hea ja lae endale kõneaega,” ning samamoodi ei saa sellele sisse helistada, siis ongi tegemist kehtivuse kaotanud SIM kaardiga. Täpsemalt on mul 7. kuul võimalik seda numbrit tagasi küsida. Ma ei tee seda ja lasen Elisal need kümmekond kasutamata jäänud krooni ka endale saada. Pealegi ei soetanud ma seda mitte kõnelemiseks vaid mobiilse interneti tarbeks, sest EMT kõnekaartidel ei ole päevapileti võimalust aga Elisal on see olemas.

Ma nimelt pean mõtlema ka sellistele olukordadele kui üks interneti ühendus peaks mingil põhjusel katkema ja mind ei tabaks siis mitte võrgust eemale jäämine, vaid saaksin vajadusel kasutada alternatiivset ühendust.

Edaspidi ongi siis valida EMT ja Tele2 vahel, mis sisuliselt tähendab valikut Tele2 vahel, sest EMT minuteada veel interneti päevapiletit ei kasuta.

2 thoughts on “Zen ja Elisa ei täida lubadusi, ärge nendega liituge

 • 5. oktoober 2010 at 16:59
  Permalink

  Mina jagelen Elisaga juba septembrikuu keskpaigast.
  Raha kadus kõnekaardilt ära. Veel septembris nägin kõnede eristust, augusti eest umbes 20eek ja septmbri eest oli 0,30eek.
  Tänase jutuajamise käigus Elisaga väideti mulle, et ma ise rääkisin augustis kõik raha maha. Kui palusin saata mulle kõnede eristus meilile, väideti, et seda pole võimalik teha. Ei saa aru….kord ütles, et tema ka ei näe enam aug. kõnede eristust ja siis ütles, et rääkisin augustis kõik raha maha.

  Palusin siis teenindajat, et ta selgitaks mulle,ostes kõnekaardi, on seal peal koheselt 50eek ja kui kõnede eristus näitas umbes 21eek, siis kuhu ülejäänud raha kadus.

  Edaspidi olen targem ja salvestan iga kord kõnede eristuse ära, siis on pärast hea see neile näkku visata.

  – – –
  Virgo lisab. Elisal on kõnede eristuse ja arvete koostamisega olnud ka varem suuri probleeme. Üks sellistest on käinud isegi kohtust läbi ja firma kaotas selle. Nimelt oleks nad pidanud piirama kliendi väljuvad kõned pärast kõnepiirangu ületamist aga seda ei tehtud ja klient keeldus seda üleliigset osa tasumast. http://elisaradiolinja.blogspot.com/2008/12/lplik-kohtuvit-elisa-radiolinja-le.html

  Reply
  • 13. veebruar 2012 at 17:33
   Permalink

   Elisaga on pidevalt mingi jama … Ise enesest on kõneeristus seal saadaval küll, neid on kliendi andmebaasis täiesti võimalik seda vaadata ja edastada. Sa üllatud 20 eeku pärast, vaata mõnel on arvel tuhanded kroonid ja ei saa ka aru, kust see arve nii suureks on saand.

   Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.