Ansip lubab endiselt 5 rikkama hulka jõudmist

Täna oli Soome raadios uudislõik, kus Ansip ütles välja, et Eestil on Euroopa kiireim majanduskasv ja selle tõttu on võimalik kümnendi lõpuks jõuda viie Euroopa rikkama riigi hulka.

Esiteks tegi ta eeldusliku vea, sest ka praegune viisik ei seisa paigal ning liigub edasi (kuigi aeglasemalt aastases muutuses kui meie).

Teiseks ei ole näha majanduskasvu. See varasem rajanes suurel välisraha sissevoolul.

26. märts 2010 ETV graafik välisinvesteeringute osa Eesti SKP-st
26. märts 2010 ETV graafik välisinvesteeringute osa Eesti SKP-st

Kolmandaks on endiselt nõrk Eesti sisenõudlus. Swedbank ennustas vist viimases prognoosis, et tööhõive jääb nõrgaks kuni 2012. aastani. Minu jaoks tähendab nõrk siseturg, et uusi tooteid ja teenuseid ei lisandu, ettevõtjatel pole vajadust konkurentsist tulenevalt innovatsiooniks ja pigem tegeletakse kulutuste madalal hoidmisega.

Neljandaks on Reformierakond näidanud oma varasemate prognoosidega, et need saavad vaid osaliselt täidetud (22 % tulumaks on 18 % asemel 21 % ja seda on rohkem kui 2003. aastal lubatud 20 protsenti) või hoopis vastupidise tulemuse (Eesti majanduskriis sügavuselt 3. kohal Euroopas ja maailmas tagantpoolt viies).

Jääge kanalile, katsun selle saate ka internetist üles otsida ja edaspidi teemat käsitleda. Pean ikka selle praeguse blogi teemad laiendama eraldi valimiste kampaania leheks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga