Kui sotsid Jüri Pihli esimeheks ei vali siis jätku 6. märtsi valimised vahele

Olen varasemates arvamustes ütelnud, et Pihl on hea kandidaat jätkamiseks, sest 5(!) kuud enne valimisi uue esimehe valimine annab valijaid eemale peletava signaali. Kuidas ma usun programmi ja lubadusi kui poole valimiskampaania pealt muudetakse kaptenit?
Sellest eelnevalt lähtudes on Mikseri ambitsioonid erakonna esimehe kohale tulnud kellegi teise mahitustest. Ma arvan, et selle taga on kolmikliidu ideoloogid, kes näeksid valitsust samas koosseisus mis 2007. aastal. Jüri Pihl sotside eesotsas saaks sellele takistuseks (Lang ja Paet Markovi viisaskandaalis) ning selle pärast ongi vaja erakonna etteotsa vangerda omale sobivama veregrupiga inimene. Mikseriga on ka lihtne, temal pole organisaatori võimeid ehk süsteem tiksub vanamoodi edasi aga ühtegi uut mõtet/algatust sealt ei tuleks. Kui refereerin tema Keskerakonna aseesimeheks oleku perioodile antud hinnangut meie ühiselt tuttavalt (täpsustan, kes meedias pole tähelepanu pälvinud), siis parim koht tema jaoks oleks suursaadiku amet.

Ilmselt ei leidnud Mikko aega vastamiseks, sest tema tähelepanu on seentel. “Pole viga, korjan metsas marju ja seeni ja elan kuidagi ära” http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=163052

Selle eelneva arvamuse lisasin EPL-i vastava artikli juurde:
“Sotside liidriralli juhid keeraksid rooli vasakule”

Ma täiesti mõistan, et Jüri Pihli toetamine võimendab tema kuvandit kui Keskerakonna alluvuses töötavast abilinnapeast aga olgem siiski ausad, Toompea koalitsiooni erakonnad ei armasta ka sotse. Miks nad siis muidu muutsid kasvõi Rakvere linnavõimu, et sotsidest lahti saada? Neil on pigem poliitika “jaga ja valitse” ehk siis opositsioon aetakse üksteisega purelema, siis on vähem tähelepanu nende korraldatud sigadustel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga