Täna on 10.10.10

Päike tõusis 07.43 ja loojub 18.25. Praeguse pilves ilma järgi otsustades teda täna ei näegi. Kalendris on veel tähtpäev lõikuspüha ja peaks olema ka ülemaailmne vaimse tervise päev. Samuti kuupäev, kus on vaid 1 ja 0. Aasta pärast saab olema eriti põnev, vaid numbrist 1 koosnev kuupäev 11.11.11 ja sealt aasta hiljem 12.12.12 ning ongi otsas võimalus, et päeva, kuu ja aasta jaoks saaks kasutada sama numbrit.

Selle reede Vikerraadio saates (pärast kell 17.00) küsiti inimestelt nende sajandi parima filmielamuse kohta ja arvesse läks nii praegune kui ka eelnev sajand. Mina muidugi ei söandaks valida asju kategoorias sajandi parim, sest minu enda eelistused on kümnendite jooksul muutunud ja eeldan, et sama toimub ka tulevikus. Lihtsalt imelik oleks nimetada sajandi parimaks teoseks oma noorusajal nähtud ja sügava emotsiooni jätnud film, sest noorusajal tundus see ilusana ja nüüd täisealisena pole enam vaba aega nii palju kasutada, et oleks samavõrd kursis saadaolevaga, kasvõi muusikaga. Ma ei kuula muusikale spetsialiseerunud jaamu juba rohkem kui tosin aastat ja tean nüüd vaid seda muusikat , mis tuleb intervjuude vahel. Ometi on hea teada, et kunagi UKV sagedusel (65,8 – 74,0 MHz või 4,56 – 4,06 m, mille vaatasin VEF 260 juhendist) muusikaraadiona alustanud R2 on üle kolinud FM-i peale ja seal järgnevate aastate jooksul ilusti vastu pidanud. Ma ei kuula seda aga hea on teada, et ta ikka kusagil eksisteerib edasi. Mis sellest, et ma kuulan sealt vaid 1 saate nädalas, et olla kursis Anvar Samost´i ja Kalle Muul´i vihaga vasakpoolsete parteide vastu.

Mina olen tegelikult õnnelik, et õnnestub elada justkui kahel erineval sajandil. Mis sellest, et see kalender on kokkuleppeline ja juutidel on käsil viies aastatuhat, täpsemalt aasta 5771.  ja islami maailm on alles aastas 1431.

Tänase päeva esiuudis on Põhja-Korea paraad (esmakordne otseülekanne Lääne telejaamadele), kus oli näha ka riigi praguse juhi poega ehk siis tulevast juhti.

One thought on “Täna on 10.10.10

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga