Veel üks ajaleht pandi paroolide taha

Alates tänasest saavad Virumaa Teataja paberlehe tellijad ligipääsu ka internetis olevale Virumaa Teataja+ leheküljele. See on Postimehe kontserni tava, et internetis on neil nimi+ toode ja seda kaitstakse paroolidega.
http://www.virumaateataja.ee/?id=333192

Mind see ei puuduta, sest paberlehte ma ei telli ja veebis loen seda, mis ei küsi lisatasu. Muidugi ma arvan, et info eest saab (ja tuleb) tasu küsida aga minu jaoks ei ole seal olulist infot, mis paneks sellele raha kulutama. Kümmekond aastat tagasi oli Eestis 3 suuremat telekanalit, praegu on mul kaabli kaudu neid 10 korda rohkem aga tegelikult vaatan ma saateid vähem, sest nüüd on mul võimalus interneti vahendusel mujalt infot saada. Põhjus on selles, et nüüd on mul vaba aega vähem kui oli tookord. Samuti on kättesaadavaks saanud väga palju uut ja huvitavat, millele vaba aega kulutada.

Täpselt samamoodi tähendab paberlehe viimine internetis paroolidega ligipääsu taha seda, et paberlehe tellijad peaksid lisakasu saamiseks soetama arvuti ja kord seda teinuna saaksid teada, et internetis on info vaba. Praegu on üks kallimaid börsil noteeritud tehnoloogiafirmasid Google Inc. mis tegelikult ei tooda midagi ja vahendab info koostajaid ning selle lugejaid. Seega ei ole lahendus mitte info levikule takistuste (paroolide) seadmises, vaid selle kättesaadavaks tegemine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga