Twitter.com kasvu piirid

Teate kindlasti seda säutsumise platvormi twitter.com, mis laseb 140 tähemärgi sees mõtteid edastada. Tundub, et nad on jõudmas oma kasvu piirideni. Täna oli järgjekordselt juhus, kus minu säutsud polnud kättesaadavad. Mis kasu on mul siis teenusest kui isegi mikroteksti korral võib tekkida olukord, et serverile tuleb liiga palju päringuid ja neid ei jõuta lihtsalt töödelda ning tekst pole kättesaadav. Just selline järgnev olukord.

Twitter hakkab otsi andma. Autori foto
Teksti tõlge: "Viga: Twitter ei vastanud. Palun oota mõned minutid ja värskenda seda lehted." Twitter hakkab otsi andma. Autori foto

Tulenevalt minu eelmisest Facebooki reklaamiga võrdsustavast postitusest peaks sotsiaalse meedia murede hulka lisama ka kasvu piirid, millest üle jõudes pole teenus enam kättesaadav, inimesed pettuvad selle kasutamises ja lähevad kusagile mujale. Sisuliselt on ülisuur hulk kasutajad sarnane süsteemi sihipärase ründamisega läbi sadade tuhandete arvutite poolt sellele päringute tegemise. Kui aeglaselt kasvavate süsteemide korral jõuab servereid juurde osta, siis ühel hetkel mitmekordseks või kümnekordistuva infopäringute all ei pea ka kõige paremad süsteemid vastu.

Ma ei tea kui suure varuga on twitter.com serverid tehtud aga tundub, et neil oleks vaja teha investeeringuid oma serveripargi laiendamiseks. Seega võib populaarne suhtevõrgustik osutuda ka ennast hävitavaks, sest piisavalt kiiresti ei jõuta teha investeeringuid infrastruktuuri või ärimudel ei genereeri piisavalt sissetulekut investeeringuteks. Seega oleks ettevõtte jaoks kõige parem kui liikmete arv ei kasva, sest siis ei kasva ka serverile tehtavad päringud. Iga liitunud säutsuja teeb ju serverile mitmeid päringuid, sest erinevalt google lehest ei ole tegemist vaid valgel taustal oleva kastikesega vaid paljude piltidega. Näiteks sisse logimise lehel on 6 pilti ja postituse tegemise lehel 7. Need on küll väiksed aga päring serverile on ta sellegi poolest.

Eile registreerisin endaga idee teostamiseks uue twitteri konto. Kinnitasin lingiga konto ära, login sisse ja hakkan esimest säutsu kirjutama aga see lihtsalt ei lähe ära. Ma ei ei saagi aru, et kuidas ma nüüd ühtäkki ei oska lehte kasutada või siis on süsteemis probleeme uute liitujate säutsuma hakkamisega. Jääb mulje sellest viimasest.

Kordan siinkohal küsimust oma blogi lugejatele, et mille kohta tahetakse rohkem lugeda:

[polldaddy poll=4004283]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga