Reformierakonda valib sileda ajuga inimene

Kui ma hääletaksin Reformierakonna poolt, siis tunneksin ennast mürgijuurt näriva idioodina. Nende saavutused 2007. kuni 2011 olid: pensionea tõstmine 65-ni (igalt tulevaselt pensionärilt ~300 tuhande pensionikrooni varastamine), aktsiiside ja käibemaksu tõus (iga 10 000 kulutamise pealt 200 krooni käibemaksu rohkem) ja uus töölepingu seadus ning 2 aastaga tööga hõivatute arvu vähendamine 103 983 inimese võrra 30.juuniks 2010). Lisame siia ühisraha euro, mis ei tee kedagi rikkamaks aga paneb meid 12,4 miljardiga garanteerima teiste riikide päästeplaane, ennekõike Iirimaa päästmist. Seega ei teaks 2011. aastal Reformierakonna poolt hääletaja, millal mürgijuur ta päriselt ära tapab.

Suurem osa poliitikast ongi hüvede ümber jagamine ja maksude kasutamise otsustamine. Näiteks isamaalased arvasid (Mart Laari I valitsus), et kommunismist üle saamiseks ja kapitalismi jõudmiseks on vaja tekitada eraomand. See tähendas suurtootmiste erastamist või väiksemaks tegemist (kolhoosist taluks) ja elamispindade eraomandisse jagamist (ORAS).

Valimisi ei võideta mitte õiglaselt riiki juhtides, vaid “jaga ja valitse” põhimõttel, kus omandit ja hüvesid jagatakse ümber ning seaduse alusel võetakse seda kellegi teise käest. Ühed valijate grupid aetakse tülli teistega. Loomulikult hääletasid omale tüki kolhoosi varadest või kellegi käes olnud ja tagastamisele kuuluva elamispinna endale saajad sellise otsuse teinud partei poolt. Täpselt samamoodi hääletavad vanemapalga saajad reformikate poolt. Kas mäletate seda aega kui Reformierakond jagas kondoome, sest lapse saamine oli vaesusriski langemine?

Reformierakond: proovi kolleegi preservatiiv ehk tšehhi kondoom. Autori foto

[Pildiallkiri:]

KONDOOMIGA VÕIMULE: Reformierakonna kondoomireklaami peal on suured kirjad „Proovi kolleegi” ning all „Orava kummis on parem jõud”. Tagumisel küljel loosung “Parem Eesti kõigile” ning teave, et tootjaks on Vulkan Intim Brands (Tšehhi). Pärast Vabadussõja sambaga juhtunut peaksid tellijad tšehhide toodete suhtes ettevaatlikuks  muutuma, kuigi pakendi sisu on kasutatav juunini  2011. On muidugi väga tore, et oravate kumm säilib kogu nelja-aastase Riigikogu-tsükli [2007-2011].

Reformierakond hindas oma põhimõtted laste toetamise suhtes ümber, sest leidsid – vanemapalk, see on hea moodus kõrgepalgalistelt naistelt sünnitusteenust tellida ehk sotsiaaltoetus kõrgepalgalistele peredele. Käesoleval 2010. aastal kulutatakse kõigile peretoetustele 1,63 miljardit krooni ehk 1630 miljonit. Vanemapalgale aga kulub 2,30 miljardit krooni ehk 2300 miljonit. Päästjatele on puudu umbes 26 miljonit. Lapsetoetus on endiselt 300 krooni ja IRL ei räägi enam 2003. aasta valimiste lubadust, et lapsetoetus tuleb tõsta 1000 krooni peale.

Kas olete kuulnud 2007. märtsist valitsusse kuuluvalt Isamaa ja Res Publica liidult, et nad kavatseksid lapsetoetuste summat tõsta?

Isamaa lubadus 1000 krooni lapsetoetust 2002. oktoobris ei ole siiani täitunud. Aastal 2009 on see endiselt 300 krooni. Foto Virgo KruveIsamaa lubadus 1000 krooni lapsetoetust 2002. oktoobris ei ole siiani täitunud. Aastal 2010 on see endiselt 300 krooni. Foto Virgo Kruve

Samas sai Isamaaliit kunagi inimeste populaarsuse ja toetuse selle tõttu kätte, sest 14. juuni 2002 postimees teatab nende tookordse populaarsuse tõusust.

14. juuni 2002 postimees esileht isamaaliit 1000 krooni lapsele lubadus. foto virgo kruve14. juuni 2002 postimees esileht isamaaliit 1000 krooni lapsele lubadus. foto virgo kruve

Aastal 2010. võib öelda, et lastega perede lootusi reetis nii Isamaaliit kui selle järglane ühendpartei Isamaa ja Res Publica liidu näol. See ei pane eriti imestama, sest püha isamaa sõna kaaperdamine on laarikute ja kelamlaste üks kergemaid eesti rahva kallal toime pandud sigadusi.

Kas Mart Laari juhitud erakond valetas teadlikult või nad lihtsalt ei saa hakkama?

mart laar vale lubadus lapsetoetus 14 juuni 2002 postimees. foto virgo kruvemart laar vale lubadus lapsetoetus 14 juuni 2002 postimees. foto virgo kruve

Mart naerab, sest valskus on läbi läinud, inimestel hääled kätte saadud ja neile pole pidanud midagi vastu andma.

Tahan öelda, et Reformierakond on veel kahjulikum kui IRL.

Ükski Eestis kehtiv seadus ei keela inimesel olla loll ning isegi sellisel on õigus valida Reformierakonda. Enamasti ei valita ansiplasi aga mitte saamahimu pärast (töökohti kaotasid ka reformi valijad, vanemapalga saajad ei kattu hääle andnutega, jne.) vaid sileda aju tõttu. Ei mäletata parteide varasemaid lubadusi, ei küsita neilt ebaõnnestumiste kohta ja tehakse otsus ajakirjanduse teostatud mõttekontrolli tulemusel. See mõttekontroll tähendab näiteks seda, et liberaalne Reformierakond on parem kui liberaalne Keskerakond.

Nagu kirjutas Jaanus Teder, siis temale paistavad need parteid kui inimese kannikad ehk siis ühesugused (viide: https://www.virgokruve.eu/2010/11/23/
irl-i-liige-jaanus-teder-tegi-avastuse/ )

One thought on “Reformierakonda valib sileda ajuga inimene

  • 11. detsember 2010 at 19:51
    Permalink

    Valige ikka Reformibolš€vikke ja IRLi “sotsiaalse sidususe ministreid”.Nemad teile “õnne õuele” toovad! Kuidas siis tundub ka elu VIIE RIKKAIMA HULGAS?! 200 00 inimest ilma tööta teist sama palju orjab välismaal…Wilkume tu Unia! Tarakanideks muutumise maa!

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga