Televisioon pani graafiku põrandale

Vaatajate tähelepanu tõmbamiseks on televisioonis kõik võtted käiku lastud. Nüüd panin tähele, et terve seina suuruste graafikute kõrval on need pandud ka põrandale. Ma pole kindel, kas info esitamise juures on vaja uuendusi kui see informatsioon kelleski huvi ei ärata.

bloomberg-tv: graafik on põrandal, saate juht üleval vasakus nurgas.
bloomberg-tv: graafik on põrandal, saate juht üleval vasakus nurgas.

Televisioon on läbi teinud palju tehnilisi uuendusi. Kasvõi must-valge pildi asemel värviliseks minek, siis 16-17 aastat tagasi SECAM süsteemil PAL süsteemile kolimine, umbes 12 aastat tagasi vallutasid maailma alasti uudised, mis Eestis 2009. aastal ärilist edu ei saavutanud, siis tuli 3D  hype (tõlge: vaimustus) ja ilmselt tuleb midagi veel, kuni inimesed lülitavad oma telekad välja ja hakkavad arvutist televisiooni vaatama. Näiteks Elioni digitaalne televisioon ongi rohkem interneti teenus kui televisioon, sest digiboxi vahendusel valitakse see IP, mille pealt videopilti siis võetakse. Kui Elioni signaal ei oleks CONAX-iga krüpteeritud, siis saaksime Elioni vahendatud kanaleid vaadata tavalises arvutis näiteks VLC programmi vahendusel.

3 thoughts on “Televisioon pani graafiku põrandale

 • 15. detsember 2010 at 10:23
  Permalink

  Elioni voogu SAAB tavalises arvutis näiteks VLC-ga vaadata, on vaja lihtsalt pisut seadistada, nett on õpetusi täis. Samal ajal on telekas kahjuks pime.

  Reply
  • 15. detsember 2010 at 10:54
   Permalink

   Ega ikka ei saa. Krüpteerimata on vaid Eesti kanalid: ETV, ETV2, TV3, Kanal 11 ja Kanal2. Näiteks TV6 on juba krüpteeritud. See oleks ka imelik kui vabalt õhu kaudu levivad kanalid oleksid krüpteeritud. Leidsin uudise, et juba 16. mai 2006. alustati ENAMUSE kanalite krüpteerimisega: http://www.digitv.ee/index.php?go=news_detail&news_id=30

   Reply
 • 15. detsember 2010 at 12:06
  Permalink

  See tehniline jutt, häbi tunnistada, on minu jaoks võõras. Küll pole seda klassikaline audiovisuaalne meedia/kunst. Tore, et graafikuid pannakse seina najal, köögilaual, kasvõi põrandal. Igavast, elutust graafikast saab teha AV võtteid kasutades elamusterohke “elus” objekt. Jääme ootama arenguid.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga