Ajalehe tellimine on töökohtade säilitamine

Detsember on sobiv aeg ajalehe tellimiseks. Seejuures ma räägin ikkagi lehekandja poolt postkasti toodavast paberile trükitud ajalehest, mitte elektronide kaudu arvutisse tulevast ajalehest.

Eelneva kahe aasta postitustes olen olnud üsna kriitiline paberlehe tellimise ja ostmise mõttekuses. Olen seda endiselt. Ma mõtlesin siiski laiemalt kui mina enda omakasu ja leidsin ühe suure ja hea põhjuse, miks peaks ikkagi paberile trükitud ajakirjandust tellima ja igas postkastis võiks vähemalt 1 kord nädalas olla tellitud paberist ajaleht või ajakiri. Nimelt arvan, et trükkalite ja lehekandjate töökohad oleksid muidu ohus, sest paberile trükitud tiraažid on languses. See omakorda tähendab iga üksiku eksemplari tootmise ja levitamise kulude tõusu, mis omakorda võib vähendada jälle tellijate arvu.

Augusti lõpus pakuti mulle Eesti Päevalehe soodustingimustel tellimust hinnaga 2 krooni eksemplari eest. See on ilmselt trüki ja levitamise omahinna lähedane. Ometigi ma jätsin selle kasutamata. Mitte selle pärast, et mulle ei meeldiks paberist Eesti Päevalehte lugeda või oleksin hinda ka siis kalliks pidanud, vaid mulle ei meeldi selle ajalehe artiklite meelsus. Tegemist on selgelt konservatiivse maailmavaatega inimesele mõeldud lehega. Mina seda ei ole ega näe vajadust oma rahaga sellist trükist toetada. Küll aga võin öelda seda, et detsembri alguses Äripäeva helistamise ja pakkumise peale ei vaevunud ma nende juttu isegi mitte tervikuna ära kuulama ja ütlesin oma huvi puudumise otse välja. Võimalik, et nad oleksid pakkunud ajakirja “Imeline teadus” aga isegi siis poleks ma neile raha maksnud, sest 2007. valimistel ütlesid nad selgelt välja oma eelistuse IRL-ile. Muidugi oli see neist aus, öelda välja oma eelistus, kuid siis võiksin ma teha rahalise annetuse juba IRL-ile. Muide, ma olen IRL-ile annetanud aga nende annetuste aruandes see ei kajastu.

Ma ei hakka soovitama, millise ajalehe peaks keegi endale tellima. Mina valisin 1 kord nädalas käiva, sest ma ei kujutaks ennast eriti talvel mitu korda nädalas külma kätte minemas, et sealt ajaleht võtta. Samuti peaks lehekandja vajadus tulla ühel päeval nädalas piisavaks garantiiks, et teda ei saa ikkagi päriselt ära koondada.

Ütlen lõpetuseks, et mina pidasin tellimise vääriliseks ajalehte Kesknädal. Esiteks on otsetellimuse hind väga soodne, vaid 36 krooni kuus (vormistamisel võetakse 1 kuu ette ehk tuleb ühekordselt tasuda 2 kuu summa) ja teiseks ei saa seda raha endale õukonnameedia, kes niigi ründab riigi opositsiooni.

Lehte saab internetist lugeda www.kesknadal.ee ja tellida lehe tellimine.ee kaudu

One thought on “Ajalehe tellimine on töökohtade säilitamine

  • 17. detsember 2010 at 09:45
    Permalink

    Soovitan Teil lugeda ka esmaspäeviti ilmuvat ajalehte “Pealinn”. Kuna võrreldes Teiste ilmuvate ajaleheväljaannetega tundub see ja ka teiste linnaosade ajalehed olevat ainukesed reaalsest elust-olust objektiivse pildi maalijad. EPL, PM, ÄP, EE…
    need kõik on “pahade” poolel ja ainult valetavad!

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga