“Riigimehed” ei olnud naljakas ega ka mitte huvitav

Kirjutasin enne ETV seriaali Riigimehed, et mul on selle suhtes kõrged ootused. Lootsin, et see on parem kui seriaal “ENSV” või kunagine “Erisaade” või “Pehmed ja karvased”. Tuli jälle pettuda, lisaks oli kohati piinlik vaadata.

Ma ei saa üldse aru, et kas meil on hirmuriik või miks ei osata meil poliitilist nalja teha. Ma ei hakka neil seitsmel episoodil eraldi peatuma aga seda mainin küll, et näiteks soomlaste, inglaste või venelaste seriaalide korral ei ole ma ühtegi korda tabanud ennast tundelt, et pean sisemise piinlikustunde pärast kanalit vahetama. See oli mulle samasugune emotsioon kui oleks näiteks näitusesaalis kohata klaaspurgi sisse pandud ekskrementi. Just taolise võrdluse toongi seriaaliga “Riigimehed”, see oli teleka kasti sisse pandud junn.

Kui te nüüd küsite, et miks ma need siiski ära vaatasin kui paha oli vaadata, siis enese õigustuseks ütlen, et lootsin asjade paremaks minemist. Näiteks “ENSV” tegijad muutsid ka kolmanda osa juurest ülesehitust ning hakkasid vahele näitama selgitavaid klippe. Kui “Riigimehed” oleksid eetris olnud rubriigis “ajuvabadus on tore” või “siseringi naljad” ehk oleksin seda ka siis hinnata osanud. Praegusel juhul aga jäi poolik mulje, mida siis seriaaliga seotud inimesed 8. osas selgitasid (Samost, Rull, Rumm, Tarand).

Ma ei hakka ütlema, et ootan veel mõnda teist poliitilist naljaseriaali, sest praeguse valitsuse üle ei osata või ei juleta nalja teha. Kui hakata meenutama, siis “Pehmed ja karvased” tekkisid ka ETV ekraanile pärast seda kui Lennart Meri ei olnud enam president ja suur osa tegevusest hakkas toimuma Kadrioru lossis, kus oli uus president Arnold Rüütel.

Ühe asja aga tahaksin küll selgeks teha. Nimelt selle 8. osa reklaamis ütles Priit Toobal, et “Ma arvan, et mina ei ole poliitbroiler”

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=v5YBJAOa2sg]

ETV seriaali Riigimehed viimase (8. osa) reklaami lõik, milles Priit Toobal ütleb, et “Ma arvan, et mina ei ole poliitbroiler.”
15. detsember 2010

See ei kõlanud absoluutselt usutavana, sest mul on raske tuua tüüpilisemat näidet noorest poliitiku hakatisest kui seda on selle ütleja. Lohutuseks võin öelda, et Matti Vanhanen oli ka parteibroiler ning jõudis lõpuks välja peaministri kohale. Täpselt samamoodi on naistel kombeks omavahel loopida sõna blondiin kui tahavad üksteist halvustada.

Näiteks USA president Richard Nixon ütles pressikonverentsil, et “I’m not a crook” (ma ei ole kelm) aga hiljem jäi Watergate afääri ajal just taolise käitumisega vahele ja oleks äärepealt ametist tagandatud.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=BxeFMHyOx3I]

Mina oleks selle pärast ettevaatlik igasuguste asjade eitamisel, sest võib aeg võib tuua sellele hoopis kinnitust.

Lõpetan selle sissekande positiivsemate tähelepanekutega. Kuigi selle seriaali dialoog ja tegevus oli üldjoontes jama, siis mulle sümpatiseeris käe pealt ja lühikeste klippidena võetud pilt. Muidugi, vanemad vaatajad võisid sellest õõtsuvast pildist jääda merehaigeks aga minu meelest see andis palju juurde. Samuti oli uuenduslik kümneid sekundeid kestva plaani asemel märksa lühemate kasutamine.

Ühtlasi sai kinnitust minu oletus, et Ühtne Eesti oli Riigimeeste eelproov ning jaanuaris näeb ETV ekraanil seda etendust ja saab hakata ostma seriaali Riigimehed dvd-plaati. Ma küll ei kujuta ette, et kes neid ostaks aga öeldakse, et turul leidub kõigele ostja. Saame näha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga