Ühisraha euro ei jää perifeerias ellu. Osa 2

1,3 triljoni dollari varade haldamisega tegeleva investeerimisfondi Pacific Investment Management Company (Pimco) investeeringute haldur Andrew Bosomworth ütles ajalehe Die Welt intervjuus, et raskustes Kreeka, Iirimaa ja Portugal peaksid ühisraha euro hülgama ja minema tagasi oma rahvusvaluutale.

if the three nations reverted to their own currencies, they would be able to sell their products abroad more competitively and use export revenues to drive further economic growth and repay their heavy debt loads.

tõlge: kui kolm rahvast pöörduksid tagasi oma rahvuslikele valuutadele, oleksid nad võimelised müüma oma tooteid välismaale rohkem konkurentsivõimeliselt ja kasutama ekspordist saadud tulu majanduskasvu jätkamiseks ja suure võlakoorma tagasi maksmiseks.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6360409,00.html

Ta lisas juurde, et majanduse taastumisel liituksid nad uuesti eurotsooniga.

Selle kõige eelneva juures on mul üks suur küsimus. Kui keldi tiiger (Iirimaa) ei suutnud tehnoloogiaga oma majandust arendada ega Kreeka turismiga rikkaks saada, siis miks arvame selle Eestis juhtuvat? Meie ei ole ingliskeelne riik, siia ei tule Suurbritannia ega muude suurte riikide ärimehed, sest nad ei oska kohalikku keelt. Samuti ei tule siia teisi turiste peale soomlaste ja venelaste. Isegi meie suveniirid on rohkem slaavi kui ugri välimusega.

Mulle meeldib ühisraha euro aga see ei tee kedagi meist rikkamaks, ei anna mingit majanduskasvu, ei too välisinvesteeringuid (peale spekulantide, kes paigutasid ka Islandi pankadesse “soodsalt” hoiuseid) ja üleüldse on rohkem poliitiline vahend kui majanduslik eelis.

2 thoughts on “Ühisraha euro ei jää perifeerias ellu. Osa 2

  • 25. detsember 2010 at 16:13
    Permalink

    Euro ei jää üldse ellu, kuna on fundamentaalselt vigane rahandussüsteem. Neil ei ole tarvis kunagi euroga liituda jälle.
    http://money4nothingchicks4free.wordpress.com/2010/11/12/eurotsooni-on-programmeritud-viga/

    Reply
  • Pingback: ESM on uus MRP « Eurosaadik veebis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga