KAPO on relv Andruse käes, millega pidada jahti ninasarvikule

Lisasin EPL-i analüüsiks nimetatud artiklile “Analüüs: Täna läheb poliitpäike Savisaare kohal looja” omalt poolt kommentaari:

See artikkel ei kanna kindlasti mitte välja analüüsiks nimetamist, sest artiklis toodud väited on virtuaalsed. Nad püsivad ainult usul, et KAPO ei eksi ega võiks tõendeid fabritseerida.
Toon ühe näite vastupidisest, kuidas KOPAmehed Tallinna Linnavalitsuse alt kaevamisel üritasid just nimelt tekitada dokumenti, mille peale siis süüdistus ülesse ehitada.
25. märts 2009 “Kapo püüdis süütõendite fabritseerimisega Tallinna linnavalitsust lõksu meelitada” http://www.kesknadal.ee/g2/uudised?id=12169

Minu jaoks näitas selle skandaali poliitilist päritolu tõsiasi, et Postimehe artikli ilmumise õhtul teatas Andrus Ansip, et seda kuuldust levitasid ise keskerakondlased (lõik Aktuaalses kaameras) ja sellega üritas külvata kahtlustamist opositsioonis. Ilmselgelt langes kahtlustuste seemne külvamine viljakale pinnasele, näiteks Kalle Laaneti ja Jüri Ratase tänaseid väljaütlemisi lugedes.

Seekord on Savisaarele esitatav süüdistus veelgi nõrgem kui seda oli eelmiste valimiste eel. Kes ei mäleta siis värskendan teie mälu: 2006. aasta sügisel süüdistati tookordset majandusministrit Keila-Joal ühe teatava maja ostmisega korruptiivse tulu saamises. Seda trummi tagusid KAPO nukujuhid IRL-i parteist (meenutage Ken-Marti Vaheri korruptsiooni avastamise mõõdikuid).

Selle praeguse kohta ütlen, et kaks liberaalset venda (Kesk ja Ref) peksavad üksteist aga tegelikud poksikindad on IRL-i käes. Kui Ansip tegi avalduse, et seda lugu rääkisid ise keskerakondlased, siis sain aru, et tegemist on lekitaja katsega tähelepanu süüdlase otsimisele pöörata, et küllap see oli keegi nende endi seast.

Kindlasti on Savisaare kohta käiv teabehange hästi korraldatud ja temast ka psühholoogiline profiil koostatud ning mängitakse just sellele, et ta lükkab kõik tagasi ja üritab edasi ametites olla. Kahjuks pole Eestis kedagi, kes küsiks temalt, “Kulla Edgar, kuidas su jänesed elavad, äkki tegeleksid nendega järgmised 3 kuud ja laseksid erakonnal rahulikult valimistele keskenduda?” See laseks paisuva skandaali pauguga tühjaks, sest küsida võib kõike ja muid süüdistusi valitsusliidul opositsiooni vastu ei ole.

Ma olen veendunud, et tema taandumine (mida ta muidugi ei tee) oleks kõige ootamatum käitumine ja paneks ründajad omast võttest selili. Koos temaga kaoks ju ära kõik süüdistused Keskerakonna vastu. Ma olen oma blogis varem kirjutanud, et poliitikas ongi kõige olulisem leida vaenlane või probleem ja siis valijatele demonstreerida selle meisterlikku lahendamist. Antud juhul etendatakse meile opositsiooni ja praeguse valitsusliidu ainsa alternatiivse erakonna dekapitatsiooni (pea maharaiumine).

Peamine Eestis lahendamist vajav probleem on Eesti Reformierakonnast vabanemine, mis on reetnud kõiki teisi erakondi (Isamaaliit ja Mõõdukad 2001., Keskerakond 2002., Res Publica 2005., Rahvaliit ja Keskerakond 2007.) ja vähendanud tööga hõivatud inimeste arvu suurusjärgus 103 tuhat inimest (töökohta).

PS. ametnikud kinnitavad alati seda, mida ülemus/võim neilt ootab. Jõustruktuurid ei hammusta kunagi seda kätt, mis neid toidab. Antud juhul siis Andrus andis koeraküpsise ja sai vastu dokumendi, mille sõnadest annab moodustada tema väiteid kinnitava jutu.

http://www.epl.ee/artikkel/589708

Kokkuvõttes siis toimub ninasarviku küttimine, kus relvaks on KAPO ja padruniteks usk jõustruktuuri sõnadesse ja väidetesse.

Telekanal National Geographic näitas eile pärastlõunal filmi ninasarvikute küttimisest, et salakütid saaksid maha saagida nende väärtusliku sarve. Sama päeva õhtul tegi KAPO avalduse, kus justkui kinnitas 6 päeva varem ajalehes Postimees ilmunud süüdistusi erakonnale raha küsimisest. Seejuures ei puudutata enam teemat "mõjuagent".
Telekanal National Geographic näitas eile pärastlõunal filmi ninasarvikute küttimisest, et salakütid saaksid maha saagida nende väärtusliku sarve. Sama päeva õhtul tegi KAPO avalduse, kus justkui kinnitas 6 päeva varem ajalehes Postimees ilmunud süüdistusi Savisaare poolt erakonnale raha küsimisest. Seejuures ei puudutata enam teemat "mõjuagent".

Millal saaks kommentaari kirjutaja oma arvamust pärast kohendada või kirjavigu parandada? Äärmiselt tüütu kui pead pärast avaldamist tõdema, et mõni täht jäi kusagilt puudu ja see on juba piinlik kui mõni sõna võis vahelt ära jääda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga