Toidupank näitab meie tegelikku vaesust

Andrus Ansipi valitsuse ajal on meie vaesus sedavõrd suur, et puudust kannatavatele inimestele jagatakse toiduna kauplustes müümise kuupäevale lähenevaid toiduaineid.

Toidupank on jõudnud oma reklaamiga ka ETV2 kanalile. Võimalik, et sellest räägitakse ka teistes avalik-õiguslikes kanalites. Kaader 29. detsember 2010 ETV2
Toidupank on jõudnud oma reklaamiga ka ETV2 kanalile. Võimalik, et sellest räägitakse ka teistes avalik-õiguslikes kanalites. Kaader 29. detsember 2010 ETV2

Sama päeva õhtul oli ETV kanalil intervjuu peaminister Andrus Ansipiga, kes rääkis meie suurepärasest edust.

Mulle tuleb toiduabiga meelde ENSV lõpuaastad kui meie kool sai ka toiduabi Norrast ning me pidime klassis omavahel ära jagama karbitäie toiduaineid. Minul läks hästi, sest saime pinginaabriga kumbki 1/2 makaronide pakist ja nende jaotamine polnud eriline mure. Hoopis suurem dilemma oli näiteks lihakonservi kolmeks jagamine või õli pudeli kolmeks tegemine. Ma ei mäleta, et need lääne makaronid oleksid kuidagi teisiti tundunud kui tookord poes müüdavad (neid vist ikka oli saada või oli see talongide ajal, ma päris täpselt ei mäletagi).

Teisalt võib võtta ka nii, et Eesti Toidupank hoolitseb üleliia toodetud toidu äraviskamise vältimise ja kui soovite, siis ka järelkäitlemise pärast. Toitu ei saa ju ka põletada ning kompostimine koos muu biolagunevate jäätmetega tundub eemaletõukava mõttena, sest toit on meile alati püha olnud.

Olukord pole parem ka Tartus, kus Ansip oli linnapea enne ministriks tulekut:

Kolmapäeval, 29. detsembril kl 12-16 jagab MTÜ Iseseisev Elu toidupank taas Euroopa Liidust saabunud toiduabi.
Staadioni 48 võivad makarone ja neljaviljahelbeid saada kõik puudustkannatavad tartlased – töötud, üksi elavad eakad, suured pered ja kõik teised, kel endal toiduraha napib.
Abi on mõeldud Tartu linna elanikele, kellele jagatakse seda üks kord kuus.
Alates juulikuust on Tartusse saabunud ligemale 40 tonni toiduaineid – jahu, makarone, neljaviljahelbeid, mida on mittetulundusühingute abiga jagatud peamiselt toimetulekutoetust ja muid toetusi taotlevatele abivajajatele ning teistele vähekindlustatud elanikegruppidele.

http://www.tartu.ee/index.php?page_id=36&lang_id=1&
menu_id=6&lotus_url=/teated.nsf/web/viited/6BD7724
B36E7AF9CC225780700297246

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga