Kubernaator Arnold lahkub ametist

Arnold Schwarzenegger lõpetab täna 7 aastat kestnud kuberneri ameti Californias. Tema parempoolne (konservatiivne) poliitika andis  ametinimetusele külge iroonia filmirollide terminaatorist ja nii kutsutigi teda governator (kuberner + terminaator = kubernaator).

Tema populaarsus pööras langusele ja osariik jääb temast maha suuremates võlgades kui ametisse astudes. Samuti on ilma tööta inimesi rohkem ja kinnisvaraturg kehvemas seisus. Muidugi võib ju nüüd vabandada, et konservatiiv on globaalse kriisi kaasaegne ja ta ei olekski saanud paremini tegutseda aga ärgem unustagem, et vabariiklased (konservatiivid) keetsid selle globaalse kriisi kokku. Ennekõike Georg Walker Bush ja tema ametiaeg 2002. kuni 2008. aastani läheb ajalukku 2 kalli sõja (Afganistan ja Iraak) ja kinnisvaraga spekuleerimise laenumullina. Ajaloos oli ka varem esinenud kinnisvara või aktsiate ülehindamist aga kunagi varem ei olnud kinnisvara põhiselt moodustatud väärtpaberiteks muutunud (sub-prime) laenud. Tulemuseks oli buumi aastatel kasumite erastamine ja pärast mulli lõhkemist kahjumite natsionalseerimine.

Virgo Kruve

Siia kirjutan oma mõtteid ja tähelepanekuid Eesti elust. Mõnikord lisan ka teemakohaseid pilte, mis on minu tehtud kui pole nimetatud teist autorit/allikat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga