Eesti ja Soome Stockmanni hindade erinevusest

Reedel oli Eesti koha filee müügil Helsingi Stockmannis, hind 16.90. Eile oli Eesti koha filee müügil ka Tallinna Stockmannis, hind 22.94.

twitter.com/siiriladva

Hakkasin siis mõtlema, et kuidas saab Soome veetud kala olla odavam kui Eestis ja leidsin järgnevad põhjendused.

1) Soomes on toidule madalam käibemaks (vist 12 protsenti) aga Eestis on see ühetaoline kõigile kaupadele.

2) Soomes on peaminister Keskerakonnast, Eestis aga Reformierakonnast.

3) Soomes on astmeline tulumaks, Eestis ühetaoline (nagu Venemaal) nii rikkale kui vaesele. Soomes on hind odavam, sest astmelise tulumaksu tõttu pole sealsel rikkal nii palju raha käes kui Eesti rikkuril ja järelikult tuleb seal hinnad reguleerida mõistlikumaks. See oli humoorikas selgitus.

4) Konkurents Eesti ja Soome kaubakettide vahel on erinev. Eestis on inimesed harjunud odava palga kõrval kaupade ja teenuste eest palju maksma.

5) Soomes müümata jäänud kala toodi paar päeva hiljem Eestisse ja müüdi siin kallima hinnaga.

Rohkem põhjuseid mul hetkel taolise turuanomaalia kohta pähe ei tule. Üsna hea, et meil on nüüd sama raha ja hindade võrdlemine on nüüd lihtsamaks tehtud.

2 thoughts on “Eesti ja Soome Stockmanni hindade erinevusest

 • 1. veebruar 2011 at 20:44
  Permalink

  Siin ei ole mingit anomaaliat. Pakun, et pole muud põhjust kui lihtne turureegel – kiirema/suurema käibega äri saab endale madalamaid hindu lubada. Helsingi kesklinna Stockmanni käivet Tallinna omaga vaevalt võrrelda saab, Soomes on see kindlasti kordades suurem. That´s it.
  Ja teine asi – nädalalõppudel tehaksegi rohkem alesid, nii et reedet ja esmaspäeva ei saa ka mitte võrrelda. Mõttetu teema.

  Reply
 • 2. veebruar 2011 at 08:30
  Permalink

  peab ikka väga ära pöörand mõtlemisega olema, et seostada koha hinda valitsuse või tulumaksuga. Sellist jaburust kuuleb ainult savisaare ja teiste keskerakonna “vaimuhiiglaste” suust 😀
  Kui inimene ostab, sisi võib ka müüa – üldjuhul on tegu ikka turumajandusega – kui ei ostetaks, sisi ju ei müüdaks sellise hinnaga onju. lihtne ja loogiline, ei tasu asju hakata mõtetuks ajama.
  ma võin öelda, et eestis on õhk saastatum, sellepärast on siin kallim või veel mingi X põhjuse välja mõelda…
  või et täna ei andnud naine kätte ja sellepärast on nüüd eestis Stockmanis paar asja kallimad… Mõtetus kuubis

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga