Reformist Lauri Viikna tsirkuse film Eesti Reformierakonna Ringhäälingus

Igal aastal on Tivoli tsirkusega kaasnenud mingi jama. Ühel aastal läks Rakveres karussell põlema (vist 2007.), mitu inimest said tõsiseid põletushaavu ja tuli avalikuks pehmelt öeldes segadus või otsesemalt öelduna pettus kindlustusega (kahjutasu tuli nõuda Poolast!). Mingil teisel aastal suri isegi krokodill vintsutuste järel ära. Pärast seda oli probleem veokite tehnilise seisundiga. Samuti on igal aastal kohal olnud loomade kohtlemise vastu protesteerijad.

Täna näitab Eesti Reformierakonna Ringhääling siis dokfilmi sellest Lauri Viiknast, kes tahab lausa riiklikku tsirkust teha. Ilmselt sellest võib ka aru saada, sest riigieelarve külge ennast imedes oleks kaanile tagatud aastateks sissetulek.

Dokfilm "Tsirkusetuur" räägib Lauri Viiknast. Kaader ETV
Dokfilm "Tsirkusetuur" räägib Lauri Viiknast. Kaader ETV

Siiani pole Viikna valimistel erilist edu saavutanud. Eriti kui arvestada tema
sagedast televisioonis näitamist ja seda, et ta on inimestele äratuntav nii poodi kui tänavale minnes.

Lauri Viikna on kandideerinud kolmedel viimastel valimistel, neist esimesel kahel korral Eesti Reformierakonna nimekirjas. Valituks pole ta osutunud kordagi. Andmed vvk.ee
Lauri Viikna on kandideerinud kolmedel viimastel valimistel, neist esimesel kahel korral Eesti Reformierakonna nimekirjas. Valituks pole ta osutunud kordagi. Andmed vvk.ee

Sellest võib järeldada, et tuntus ei taga hääli ja järelikult ei maksa tundmatutel kandidaatidel loota ka häältesaaki.

Valimised on nagu toidu tegemine, kus ei piisa õigete toiduainete ostmisest (kampaania, loosung, programm), vaid peab olema ette näidata ka varasemad saavutused (toidud).

3 thoughts on “Reformist Lauri Viikna tsirkuse film Eesti Reformierakonna Ringhäälingus

 • 14. november 2011 at 12:02
  Permalink

  Leidsin internetist sellise naljaka lehe kus oli minust juttu. See on ehe näide võhiklikkusest ja tüüpilisest Eesti inimese mõtlemisest.

  Lisan ainult faktid seoses eelneva sõnavõtuga.
  1. Tivoli on lõbustuspark ja Tsirkus on tsirkus. Need on kaks ise asja! Sellist asja nagu Tivoli tsirkus pole olemas. Iga laps teab seda!
  2. Karussellipõleng oli õnnetus mis juhtus Rootsi rändlõbustuspargis. Park oli kindlustatud Poolas, sest pargi omanik on tihedalt seotud Poolaga.
  Kannatanute esindaja keeldus järjekindlalt rootslasi hagemast ja hages Lauri Viiknat, mistõttu ei saanud käiku lasta rootslaste kindlustust.
  Rootslased olid põlenud karusselli omanikud, haldajad ja valdajad. Nendel olid ülevaatused, töötajad ja kindlustused. Nemad olid Eestis käibemaksukohuslastena arvel, sest nemad müüsid pileteid ja teenisid tulu. Eesti pool oli maaletooja ja kohapeal korraldaja, kes karussellide töösse ei puutunud, kele osaks jäi reklaam, toitlustus, platsid jne. Selle töö eest esitati rootslastele arve. Kui kannatanute esindaja lõpuks sai asjadest aru peale paljusid kohtuvaidlusi ja hages ka rootslast, siis koheselt sai asi lahenduse ja kannatanutele maksti välja ca 2 miljonit krooni. Tänu kannatanute esindaja Külliki Nammi ahnusele, kel oli aasta otsa kohtusaagades 20 inimest esindada ja raha teenida, kannatasid kõige rohkem need, kes olid põlengus juba kannatanud ja kes pidid suure osa oma kindlustusrahadest advokaadile maksma.
  3.Tsirkuses suri 47 aastane alligator mississippiensis, kelle elueaks märgitakse looduses kuni 45 aastat. Ta suri vanadusse, olles elanud väärika ja pika elu. Tsirkuses ei ole etenduses krokodillil muud rolli kui natuke areenil lebada või ringi kõmpida ja kanakoib vastu võtta.
  4. Veokate tehniline kontroll on teostatud Rootsis, sest igal aastal tuleb tivoli sealt. Igal aastal on uued autod ja uued karussellid. Kui tuleb korraga 25 veoautot haagistega, siis mõnel ikka on mingi viga tekkinud. See on liikluspolitseinike igapäevane leib. Mis see minusse puutub?
  5. Igal aastal on loomade kohtlemise vastu protestijaid? Loomakaitse äärmuslased, ehk Liikumine Loomade Nimel ei ole eriti populaarne seltskond ja neil pole loomakaitsega suurt ühist:
  6. Mis Eesti Riikliku Tsirkuse loomist puudutab, siis ka sellest filmist tuleb välja, et Viikna tegi ettepaneku selle moodustamiseks ja soovis Kultuuriministeeriumilt selle heakskiitu.
  Tehnika, veoautod, telk, sisustus, tehnika, meeskond, kogemus ja pealehakkamine olid olemas. Raha Kultuuriministeeriumilt ei küsitud.
  7. Valimistel tagab hääli kampaania. Mina kampaaniat ei teinud ja 28 häält väikeses kohalikus Viimsi valimisringkonnas on hea tulemus ja rohkem kui Hillar Hallastel, kes oli lausa Riigikogus. Valimistel ei koguta alati hääli iseendale, vaid oma ühendusele kellest sa kõige rohkem pead. Minul polnud mingit plaani kuskile volikogusse trügida. Mul pole selleks aegagi.

  Kokkuvõtvalt on mul väga kahju, et lahmimine ja kadedus on ühed eestlase põhiomadused. Need ei ole konstruktiivsed ja ei vii ühiskonda edasi.

  Lauri Viikna
  5014723

  Reply
 • 14. november 2011 at 14:32
  Permalink

  Tänan eelneva sissekande täpsustuste eest. Need olid ühe osapoole seisukohad ja lugeja jaoks kindlasti väärtuslikud.
  Minu poolt kirjutatu ei olnudki sündmuste kronoloogiline kirjeldus ega kõigi osapoolte seisukohti kajastav tekst, vaid minu poolne arvamus asjadest. Sõnal tsirkus on rohkem kui üks tähendus nt. poliitiline tsirkus ja edaspidi katsun selle erinevust tivolist (lunapark) täpsemalt sõnastada.

  Reply
  • 15. november 2011 at 16:11
   Permalink

   Pean siiski märkima, et tegemist ei ole mitte seisukohtade, vaid faktidega, mida on võimalik soovi korral kontrollida.
   Ka tsirkuse sõna kasutamine halvustaval toonil erinevates seisukohtades pole minu arust õige.
   Tsirkus on laiem mõiste. Klassikalise tsirkuse kunstid on akrobaatika, dressuur, klounaad, ekvilibrism, illusionism jne.
   Sõna “palagan” sobiks pollitilises kontekstis vast paremini.

   Lauri Viikna

   Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga