13,2 sekundit valet uudist TV3 eetris

Eile õhtul oli 330 kaadrit või 13,2 sekundit ühe telejaama ekraanil järgnev teade: “Laitses kukku poe lagi sisse, 10 inimest surnud.”

Laitse poe lae kukkumise libauudis 28. veebruar 2011 TV3 "Seitsmesed uudised" saates
Laitse poe lae kukkumise libauudis 28. veebruar 2011 TV3 "Seitsmesed uudised" saates

Kui ma seda nägin, siis mõtlesin küll, et järjekordne krimikroonika sissekanne ja milleks sellega oma pead vaevata. Loomulikult ei uskunud ma Laitse poe varingut ega ammugi mitte taolist hukkunute arve. Seal on ilmselt praeguseks külapood hoopiski suletud. Samuti on 10 laipa selline arv, mille peale reageeriksid ka teised meediakanalid ja mis sarnaneb kahtlaselt Haapsalus juhtunuga.

Õhtul nägin samal kanalil ka teksti jooksmas, et see teade oli vale. Leidsin isegi artikli:

TV3 uudiste valeteade ehmatas vaatajaid

Täna eetris olnud TV3 «Seitsmestes uudistes» jooksis ekraanil uudisribast läbi pealkiri, justkui oleks Laitses sisse varisenud kaupluse katus ning surma saanud kümme inimest, tegelikkuses oli tegu tehnilise apsakaga, mis kaks uudist kokku pani.

http://www.postimees.ee/?id=395215

Ma olen ilmselt liialt kahtlustav aga ma ei välistaks siin inimliku eksimuse kõrval ka reklaamitrikki saatele tähelepanu tõmbamiseks. Nagu olen aru saanud, siis uus kujundus stuudios pidi tähendama ka mingit sisulist uuendust aga ise pole ma seda täheldanud ja võimalik, et ka telereitingud ei teinud mingit kvantitatiivset hüpet. Sellises olukorras oleks valeuudis ka hea uudis vaatajate saamiseks. Sellele viitab ka asjaolu, et saatejuht vaikis pärast klippi ega lükanud teadet koheselt ümber. Muidugi on võimalik, et nad ei näe monitorist eetrisse minevaid videoklippe aga seda ma eriti ei usu. Samuti polnud tegemist otsepildiga, vaid varem monteeritud reportaažiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga