Aeglane kiirustamine uue valitsuse moodustamisega

Üsna lõhestunud olek on tabanud valitsusliitu. Ühelt poolt said valimistel hea tulemuse ja võiksid jätkata. Teisest küljest räägivad, et kõnelustele kulub 3 nädalat ja uue valitsuse saaks alles aprilli alguseks.

Valimiste tulemused ei ole tänaseks ehk siis neljapäevaks veel välja kuulutatud, sest menetleda tuleb ka 5 esitatud kaebust. Ometigi käivad juba neljandat päeva teleuudistes kajastatud ansiplaste ja laarikute kohtumised. Mina ei saa sellest poliitikute pulmatantsust muudmoodi aru kui nad lihtsalt pikendavad oma võidupidu.

Eile kuulsin raadiost, et Saaremaale on saabunud juba esimesed lõokesed. Täna tuli teade, et poliitiline rändlind jõerüüt ehk ametliku liiginimega Väiketüll, sai Välisministeeriumi poolt saadetud Rootsi suursaadikuks. Kes ei mäleta, siis Jaak Jõerüüt oli viimati suursaadik Lätis ja enne seda kaitseminister Andrus Ansipi valitsuses aga lahkus oma ametist, sest tundis puudutatuna provokaator Juku-Kalle Raid´i särgist “kommarid ahju”. Kellel silmad, see näeb, et kommareid ei saadeta ahju, vaid suursaadikuks Urmas Paet´i ministeeriumi poolt välisriikidesse. See pole üllatav, sest endised EKP liikmed ikka hoiavad üksteist ja maksavad neile palka maksumaksja rahast.

Jõerüüt on umbes pääsukese suurune väike lind. Jõerüüt on rändlind, kes saabub meie aladele aprillis ja lahkub siit septembri alguseks. Jõerüüdi toidu moodustavad eranditult selgrootud loomad. Juuni algul on jõerüüdi pesas täiskurn nelja hallitaustalise mustjaspruunide täppide ja lühikeste kriipsukestega kirjatud munaga. Järelkurni esineb kuni juuli alguseni, kuid need ei pruugi enam nii suured olla. Mune hauduvad ja poegade eest hoolitsevad võrdselt mõlemad vanemad. Kuulub kaitstavate lindude III kategooria alla. Allikas http://bio.edu.ee/loomad/Linnud/CHADUB.htm

Lõokeste tavaline saabumini pidi olema aprilli alguses. Kui nad sellel aastal tulid 1 kuu varem ehk valimisteks, siis pole ka midagi imelikku kui üks jõerüüt saabub Rootsi tavalisest varem.

Järgmine sissekanne tuleb Tartu kohta, kus valimistel kaotanud reformikas maandub pehmelt Tartusse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga