inimesedmajanduspaanikatoidutööstus

Ravimitööstus polegi kolibakteri levikust kasu saanud

Praeguseks on Saksamaalt alguse saanud kolibakteri rüüsteretk inimkonna vastu nõudnud 18 inimese elu ja umbes 1700 on haigestunud. Näpuga osutatakse ühele Lüübeki restoranile, milles olevat käinud kakskümmend haigestunud inimest. Heaküll, käisid ja jäid haigeks aga kuidas see levis rohkem kui 1650 inimeseni?

Mina kahtlustan, et tegemist on bioloogilise relva kasutamisega. Äkki isegi Talebani pooldajate korraldatud kättemaksuga, et Saksamaa osaleb Afganistani okupeerimisel (nad on seal vist kaotanud umbes 50 sõdurit).

Samuti on meediast jäänud meelde, et bakteri vastu antibiootikumidega ei saa kui need on juba kord inimese organismi jõudnud. Jääb üle ainult ennetamine läbi korralikult toidu kuumutamise (keetmine, praadimine) ja käte pesemise.

Tähelepanuväärne on ka asjaolu, et tegemist on varem tundmatu tüvega. Muidugi võib olla, et see väike bakter ei jäänud lihtsalt teadlastele varem katseklaasis ette, sest taolisi väikseid eluvorme on kordades rohkem kui inimtööjõudu nende uurimiseks. Samas võib olla ka seagripi sarnaselt, et tegemist oli teadlaste võimaliku osalusega, nagu kahtlustati Mehhikos haiguse puhkemisel ühes farmis juhtunud sündmusi. Ilmselt ei mäleta enam paljud, kuidas 2009. aasta kevadel hakkas ülesse kerima uus paanika, et tuleb seagripp, mis on ülimalt nakkav ja inimesi tappev gripivorm ja soovitati ennast vaktsineerida. Muidugi teenis meditsiinitööstus selle pealt korraliku kasumi, vähemalt 2 miljardit (2 000 000 000) eurot.

Olengi mõelnud, et miks nüüd ravimitööstus ei teata, et „Tamiflu“ (asendatud mõne teise nimega) aitab selle kolibakteri saamise vastu. Ah, õigus küll, oli juttu, et bakterite vastu ei vaktsineerita aga nad oleksid ikkagi võinud proovida seda üldsusele maha müüa. Äkki oleksime isegi nii ajupestud olnud ja seda ostnud. Näiteks mäletan ühes oma blogis robotite postitatud spämmi, et “tamiflu koertele ja tamiflu kassidele”, mis ilmselt oli mõeldud ogaratele loomaomanikele, kes äkki oleksid ka oma lemmiklooma lasnud vaktsineerida, sest nad armastavad neid ega soovi nende haigestumist gripp. Tarbimisühiskond on juba jõudnud selleni, et mõned on unustanud bioloogia algtõed, et haigused on liigi põhised ja inimese-koera haigused on erinevad ega kandu lemmikloomalt peremehele või vastupidi ning LOODAVAD tekitada nõudlust tühjalt kohalt. Näiteks pakkudes turul gripivaktsiini lemmikloomadele koertele ja kassidele. Aga puurilinnud? Ja kalad? Ärge neid ära unustage ja äkki annab lindudele müüa gripi vastaseid maske.

Muidugi võib ka olla, et 2010. aastal USA meditsiinitööstuses toimunud 50 000 töökoha koondamine on oma jälje jätnud. Nende inimeste töö ei saanud mitte otsa, vaid nende töökohad liikusid arengumaadesse, ennekõike Hiinasse, sest seal on odavam töökohti pidada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga