Tarandi tuleproov läks edukalt

Häältega 94 poolt ja 7 vastu (6,9%) sai Indrek Tarand Keskerakonna volikogu toetuse presidendiks kandideerimisel. IRL-i volikogu toetas Ilvest 50 häälega, vastu oli 7 (12%). Järeldus: Ilves pälvis rohkem vastuhääli (12%) kui Tarand (7%). Vahe on küll väike aga täiesti olemas.

Ma lugesin selle Indrek Tarandi kõnet tema lehelt ja minu arvamus temast selle järel ei muutunud. Äkki on ka hea, et ta kasutab endiselt Keskerakonna vastaste kõnepruuki (idarahaskandaal versus kirikuskandaal). Tekst:
http://www.tarand.ee/2011/06/kone-keskerakonna-volikogule-18-juunil-2011/

Mis mind tema kodulehe puhul üllatas, oli täiest uus kujundus. Mulle sümpatiseeris see varasem lahendus, kus oli tema täies pikkuses pilt ja suured lõigud artiklitest. See praegune lahendus “pilt ja pealkiri” meenutab mulle ajalehte, mis peab ruumi säästmiseks kõik hästi kokku pakkima. Samas on selline valik tehtud kujundusliku paketi valikuga ja selle muutmiseks tuleks koodi üsna märgatavalt ümeber kirjutada.

Ma ei saa sugugi aru eriti reformierakondliku ringhäälingu tõlgendusest ja tähelepanust järgnenud pressikonverentsile, kus tekitati küsimus nende 7 vastu hääle teemal. Minu meelest on väga hea, et oli ka vastu hääli, mitte mingisugust ühehäälsust nagu kommunistidel või nende poegadel Reformierakonnas. Kennedy on öelnud, et veerand inimestest on alati millegi vastu. Seega oleks täiesti talutav olnud ka 75%-ne toetus aga Tarandile antud 93% toetust on ikkagi rohkem kui sai Ilves IRL-i volikogul (88%).

Kui varasemad vaenlased ühendavad jõud, siis peab selleks olema suur põhjus. Kas selleks on ainult mure Eesti demokraatia pärast või on seal ka midagi muud, ei oska mina siin oletada. Igal juhul on meil lähiajal põnevaid uudiseid tulemas ja sellel aastal jääb ajakirjanduses hapukurgi hooaeg ilmselgelt olemata.

Samuti võib Toomas Hendrik Ilves kergendatult hingata, sest nüüd ta ei pea enam monoloogi (siseväitlust) pidama või ajakirjandusega debateerima. Endine ülemus saab arutada oma varasema alluvaga olukorda maailmas ja on lootust, et kuuleme ka erinevaid lahendusi Eesti ees seisvatele küsimustele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga