Ennustasin Facebooki aktsia tulemust kahjuks õigesti

Facebooki aktsial ei ole USA börsil seni kuigi hästi läinud, teisel kauplemispäeval kukkus aktsia hind 11 protsenti ning kolmandal veel 9 protsenti.

Mul on kurb tunnistada, et minu esmaspäeval kirjutatud tekst on tõeks saamas. Loodan, et seda ei tõlgendata halbade uudiste üle rõõmustamisena. Lihtsalt proovisin säilitada sidet reaalse eluga ning mitte sattuda vasikavaimustusse uue aktsia börsile tulemisest.

See nädal tõi ka teated, et firma vastu esitati kohtusse hagi. Investorid väitsid, et aktsia kasumi väljavaated olid liialdatud ning tegelikku infot anti vaid vähestele suurinvestoritele.

Kuulasin õhtul ärikanalit ja seal oli üks esinaja veendunud, et Facebooki aktsia põhjendatud hind on vaid 29 dollarit. Ta soovitas isegi aktsia lühikeseks müüa ehk siis laenata praegu aktsiaid müümiseks ning hiljem osta need tagasi ja loota, et selleks ajaks on hind alanenud.

Ta pakkus ka aktsia dividendideks 55 ja 75 senti vastavalt käesoleva ja järgmise aasta kohta.

Minul õnneks aktsiaid ei ole ja võin arvamust avaldada ilma isiklikus rahakotis mõju tundmata. Kaudselt on muidugi mõju olemas, sest kunagi ei tea, milline pank või fond ostab millise firma aktsiaid ja millal need ülehinnatud väärtuse pealt alla kukuvad, tuues kaasa ahela järgmistes osades probleemid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga