Eesti keeles kirjutamine on parem kui inglise keeles blogimine

Mõeldes robotite ja arvutite poolt tekitatud rämpspostile blogide kommentaarides, on eesti keeles kirjutamine tõeliselt vabastav. See annab võimaluse valdav osa rämpsust kõrvaldada vaid tosina ingliskeelse sõna abil. Võib vaid kaasa tunda inglise keele kõnelejatele, kes peavad rohkem vaeva nägema, et eristada rämpsu inimeste tegelikest sissekannetest. Ma tean küll, et saab tehniliselt eristada inimest ja robotit, näiteks javascripti kontrollimise või CAPTCHA abil aga see on ikkagi vahend, et suurem osa kahtlasi kommentaare eemaldada. Arvutid õpivad ka ekraanilt koode tuvastama ning neid siis sisestama.

Minu jaoks oli lahenduseks saata modereerimisele ehk avaldamise järjekorda järgnev nimekiri märksõnadest.

there
what
how
read
more
beauty
found
know
life
earne
thank
great

Nimekiri pole täielik aga annab aimu. Need on inglise keeles üsnagi sagedased sõnad rämpsu postitajate sissekannetes ning nende abil filtrisse kinni jäänud kommentaare on hiljem lihtne vaid paari klikiga kustutada. WordPressil on üks plugin, mis laseb kõik ootel oleva lihtsalt kustutada.

Taolise sammu pidin astuama, sest leidsin ühelt oma lehelt umbes 47 tuhat heaks kiidetud kommentaari, mis moodustasid suurusjärgus 2700 lehekülge halduse paneelil. Otsisin küll vahendit, et saaksin neid kuidagi rämpsuks teha aga vähemalt 4 proovitud pluginat ei toiminud juba avaldatud kommentaaride järelkustutuseks. Nii võtsingi ette ainumõeldava lahenduse ja kustutasin andmebaasist lihtsalt kommentaaride tabeli ära. Tulemuseks oli 0 kommentaari. Võtsin siis rämpsurünnaku eelse koopia ja taastasin selle järgi kommentaarid. Õnneks oli tegemist lehega, mida uuendan perioodiliselt ja mitte väga tihti aasta jooksul. Edaspidi siis olen hoolikam ja reageerin rämpsu tekkele kiiremini.

Seega, rämpsu on lihtsam ennetada märksõnade abil neid ootele panemisega või siis ilma neid lugemata lihtsalt andmebaasist kustutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga