Chrome brauser on kasutaja järgi luuramiseks

Liiga palju infot ühe firma valduses on iga kasutaja privaatsuse rikkumine. Selle vältimiseks oli ka minu kogemus Google Chrome brauseriga üsna põgus. Märkasin, et see uuendas ennast ilma minult nõusolekut küsimata. Tekitas küsimusi, et mida ta veel teeb ilma kasutaja käest nõusolekut küsimata. Igatahes loobusin selle kasutamisest ja jäin Firefoxi juurde.

Oma blogi loetavuse järgi näen, et Google Chrome on tõusnud teisele kohale ja ületab 4 protsendiga Firefoxi.

Jälgimise tarkvara Chrome
Jälgimise tarkvara Chrome

Milles seisneb kasutaja järgi luuramine?

Ennekõike võimaluses senisest veelgi paremini saada ülevaade kasutaja poolt külastatud lehtedest. Ka nendest, millele pole paigaldatud GA (Google Analytics) tarkvara statistika kogumiseks. Vähemalt minu tehtud lehtedel GA kasutamist ei leia. Pigem lepin vähema teadmisega külastajast kui osalen suurfirma katses koguda aina enamate inimeste kohta infot.

Suurfirmade koostöö riigiga

Varasemast on teada hirmsaid näited kasumi teenimisele keskendunud firmade koostööst kodanike vabadusi kärpivate riikidega. Võtame kasvõi IBM-i perfokaardid, mis tegid Saksamaa natsidel lihtsaks inimeste represseerimise üle arvestuse pidamise ja koonduslaagrite juhtimise. Kui neil oleks olnud veelgi paremad “arvutid”, siis tulemus oleks olnud veelgi suurem hulk tapetuid.

Järgnevad sõjad on näidanud, et korporatsioonid on väga altid aina uute relvade ja meetodite loomiseks, mis toovad neile kasumit inimeste tapmise või nende järgi nuhkimise pealt. Taolise kiusatuse vastu aitabki Google teenuste valikuline kasutamine. Näiteks @gmail.com pole hea lahendus oma kirjade privaatsuse hoidmiseks, sest ka selle lugemiseks võib tekkida soov mõnel turvalisuse pärast muretseval ametnikul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga