Nukkumisaeg

Nukkumisaeg – (poliitikute) blogide vaikne aeg, kus uusi postitusi ei lisandu. Tavaliselt pärast valimisi, vaikelu kestab umbes 3 aastat ja saab läbi uue kampaania alguses.

Mul on vist ka nukkumisaeg, sest kohe üldse pole aega või ka põhjust blogi täiendada. Tean küll, et peaks ja oleks ka teemasid aga olen võtnud vahepeal muude asjadega tegelemiseks aega. See info endast välja jagamine pole sugugi lihtne. Kasvõi selle pärast, et tuleb säilitada mingisugune kvaliteet.

Eelmise nädala keskel elasin kaasa Riigikogu ööistungitele. Ma olin tõepoolest poolteist päeva järjest üleval sealhulgas öö kolmapäeva ja neljapäeva vahel. See oli neil teine ööistung. Esimesel korral pidasin vastu kusagil poole kaheksani ja siis pidin ikkagi paariks tunniks tukastama. Seekord olin juba rohkem harjunud ja isegi sellist mõtet ei olnud, et võiks tukastada.

Hakkasin siis mõtlema, et mille nimel koalitsiooni saadikuid töökohal hoitakse. Opositsiooni kuuluva Kadri Simsoni sõnul soovivad nad elektrihinna aktsiisi langetamist minimaalsele EL-i tasemele. Praegu on see 7x üle selle. Samas oleks selle mõju iga inimese kulutustele ehk paar eurot kuus. Igal juhul üsna tagasihoidlik. Võiks ju midagi suuremat välja valida aga eks nad ise tea.

Siis ma vaatasin veel presidendi kärajaid. Ööistungi jälgimise väsimus eriti sügavat mõtet sellest leida ei lasknud aga kuulan kunagi seal räägitud jutud uuesti üle.

Pühapäeval elasin kaasa SDE kongressile. Peab ütlema, et neil oli üks parimaid ülekandeid. Just tehnilise kvaliteedi poolest, sest pilt ja helid olid alati korras. Seda ei saa öelda näiteks Riigikogu ülekannete kohta, mis hanguvad nagu näha järgnevas videos.

Ilmselgelt on kusagil vahepeal ühendus liiga kitsas. Eestis võiks olla ka mingi avaliku veebiteenuse standard, et riigiasutuse pakutav info ei oleks suurem kui ISP-de (internetti pakkuvad firmad) minimaalsed paketid. Enam pole parlamendis ka heli kuulamise võimalust. Ironiseerin siin endamisi, et parlament pandi lukku pärast seda kui Ansipi ACTA teemaline esinemine jõudis inimesteni.

Täna kuulsin televisioonist, et Statistikaameti järgi on keskmine palk jällegi tõusnud ja tööga hõivatute arv on Jürgen Ligi eelmise neljapäeva väljaütlemiste järgi samuti suurusjärgus 640 tuhat inimest. Need on sellised riiklikud valed, et sarnanevad juba astroloogiaga. Praeguses postituses ma neid teiste ametiasutuste numbritega paljastama ei hakka aga kunagi edaspidi kindlasti.

Lõpetuseks vist võib öelda, et nukkumisaeg justkui oli vahepeal aga nüüd hakkan seda ära lõpetama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga