“Lotomängija on loll” aga osales Alar Toom skeemis

Ühes kümnendi vanuses ajakirjas oli esikaanel suurelt pealkiri, et “Lotomängija on loll”. Teksti ma ei ole lugenud aga pealkiri on juba iseenesst sedavõrd intrigeeriv, et peab selle üle mõtlema.

Viimasest ajast on tuua näide, kus 24. aprillil sai ETV saate “Pealtnägija” vahendusel teatavaks loto mängijate petmine Alar Toom´i poolt. See inimese sarnane olend oli kogunud sadade ja tuhandete inimeste käest väikse panuse raha, et siis selle eest osta suurem kogus Viking Lotto pileteid. Mängiti süsteemimängu, kus 6 numbri asemel tehti panused kuni 11 numbrit sisaldavatele kombinatsioonidele. Raha panustanud inimesed teadsid, et piletid osteti korraga järjest 10 loosimisele. Selles saates tegi ta ülestunnistuse, et 2012. aasta suvel olnud mängus ostis ta pileti ainult 1 loosimisele ja kirjutas siis 0 juurde, et pildilt jätta mulje justkui 10 loosimise pileti ostmisest. Selle tulemusel jäi märkimisväärne osa piletite ostuks mõeldud rahast sihipäraselt kasutamata. Ta oli teinud panuse sellele, et võidud on väiksemad kui piletite ostuks kuluv raha ja selle tõttu jääb talle raha alles, sest seda ta ei olnud maksnud Eesti Lotole.

Asi sai avalikuks hilisemates mängudes, kus panuste tegemiseks ehk piletite ostmiseks küsis ta mängijatelt laenu summas 500€. Selle tasumine muutus probleemseks ja tõigi kaasa kaasmängijate suurema huvi tema tegemistele. Olgu öeldud, et see ei olnud tal esmakordne kelmus ehk raha väljapetmine. Kunagi oli ta töötanud Elion Ettevõtted AS-is müügimehena ja kirjutanud klientidele alusetuid arveid.

Selle juhtumi tulemusel esitas Eesti Loto AS politseile kuriteo kohta avalduse. Nemad nägid oma andmetest, et piletid olid jäetud ostmata ehk nende raha oli saamata. Seejuures oli võimalus, et suurema võidu korral ja olematu pileti avalikuks tulemisel saaks kahjustada ka lotofirma enda maine.

Enamus inimesi ei saa lubada endale suurema summa kaotamist aga kümmekond eurot lotole on taskukohane kaotus. See on ka põhjus, miks sajad tuhanded ostavad lotopileteid, lootes ka ise mõne suurema võidu saada.

Mina olin ka 2 korda Alar Toom´i mängus ehk kambakas osalemas. Tagasi sain väiksema panuse kui kulus piletite (väidetavaks) ostmiseks. Ma olen leebe tema suhtes, mingit tagasimakset või kahju hüvitamist ma küll siin ei näe. Raha on selline huvitav nähtus, et see peab ringlema. Niisama seistes ta midagi juurde ei too. Olgu Alaril sellest rõõmu ja jäägu see talle. Kahtlen, kas oma nime rikkumine tasus ära saadud raha.

Eesti Loto on praeguseks piiranud lotopiletite müügi vaid 5 järjestikuse loosimise peale. Piirang on näidanud ära nõrga koha loto püramiidis, kus võitude moodustamiseks on vaja suurt hulka väikse summa kaotajaid. Kõrvalmärkusena olgu öeldud, et kasiino annab mängijatele tagasi umbes 80% või enam, Eesti Loto ainult poole piletite rahast.

Eesti Loto laseb pileti osta ainult 5 loosimisele. Varem oli see võimalik 10 loosimiseks.
Eesti Loto laseb pileti osta ainult 5 loosimisele. Varem oli see võimalik 10 loosimiseks.

Sellise pildi sain 12. juuni loosimiseks piletit osta proovides.

Lotomängija on loll kui ta teeb panuseid oma majandusliku heaolu parandamiseks. Sellele ei saa lootma jääda, tuleb teha tööd, siis tuleb ka raha. Samas olen ma arvamusel, et vähemalt 1 pilet loosimise kohta võiks olla ostetud. Nagu öeldud, siis see summa on piisavalt väike, et mitte kedagi enam vaesemaks teha (1 leiva hind) ja õnnele tuleb anda võimalus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga