eliitpoliitikaReformierakond ja IRL salaliikmed

Ojulandi veri ei lunasta Reformierakonda

Viimased päevad on olnud nii kiired, et peale uudiste jälgimise muuks(blogimiseks) aega ei jäägi. Eile küsis Vikerraadio “Uudis+” saates, et kas usutakse Ojulandi, Ansipit või mitte kumbagi. Enam kui pooled ei usaldanud kumbagi. Nii ka mina, pean valede ja pooltõdede rääkijateks mõlemaid.

Hetkel näeme veel skandaali paisumist. Eile teatas Ojuland, et tal on 10 nime inimestest, kes said sisevalimistel hääletada aga neil polnud selleks õigust (olid lahkunud erakonnast). Kas eile või üle-eile oli Ojuland ETV Terevisioonis, eile päeval siis Vikerraadio nimetatud saates ja õhtul jällegi stuudios.

Sellist meeletut meedias kajastamist oleks lausa raske uskuda kui seda mitte oma kõrvaga ei kuuleks ja silmaga ei näeks. Telekanalid teevad otselülitusi Reformierakonna kontori juurest.

Samal ajal käib väljas kampaania, kus Paet, Ansip ja Ligi (teisi ma pole märganud) kuulutavad plakatitel oma uhkust. Nojah, mida muud nad saaksidki teha kui hüüda loosungeid. Sinna vahele teatab Jürgen Ligi, et autode maksustamist selles valitsuses ei tule. See olevat siis nende saavutus, et jätta midagi euroopalikku tegemata.

Ilmselt pole Ojulandi ümber puhkenud skandaal seotud erakonna kampaaniaga sügisesteks valimisteks. Või siis peab see olema mingi eriti väärastunud trikk, sest minul on raske näha selles populaarsust tõstvat tulemust.

Kõige tõenäolisemalt sooviti Ojulandist lihtsalt vabaneda. Kas tema kalli käekoti pärast või mõnel muul põhjusel, näiteks seada järgmiseks aastaks Brüsselisse keegi teine kandideerima. Kristiina Ojuland ise väidab, et rünnakud algasid selle pärast, et ta soovis kandideerida Ansipi kõrval erakonna esimeheks aga mulle tundub, et ta on sellest valetanud.

Tegin selle kohta ühe sissekande teisele lehele:

Kristiina Ojulandi skisofreenia. 25.03.2013 EPL Andrus Ansipi vastaskandidaadiks võidakse üles seada Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland. „Ma ei kandideeri,” hakkas Ojuland seda kommenteerides naerma ja lisas: „Seekord ei kandideeri.” Nüüd 3.06.2013 pressinkonverentsil: “Kui palju inimesi teadis, et tahate kandideerida erakonna esimeheks? «Ma ei oska öelda, aga need ei ole mitte ainult erakonna sees vaid ka ettevõtjad ja avaliku elu tegelased, kes just aprillikuus hakkasid seda rääkima. Aga erakonna üldkogu toodi hoobilt ettepoole ja see plaan jäi soiku
Järeldus: Märtsis teadis Ojuland üldkogu toimumise aega, nüüd väidab selle olevat varasemaks toodud, et TEMA ei saaks esimeheks kandideerida. See on hädavale, sest läks kaasa sisevalimiste võltsimisega. Eraldi küsimus, kas Taimi Samblik seadis talle lõksu kui pakkus võimalust vanurite liikmemaksu eest nende toetushääl saada. Allikas 1 epl.ee/news/eesti/ansipi-vastaseks-pakutud-ojuland-ma-ei-kandideeri.d?id=65888438 ja allikas 2 postimees.ee/1257052/ojuland-reformierakonna-juhtkonnale-oli-vaja-minu-pead/

Samuti tuleks meenutada, et:

2005. aastal tagandas peaminister Parts Ojulandi välisministri ametist, sest ministeeriumist oli kadunud riigisaladusega dokumente, väike osa neist ka tema ametiaja jooksul. Nüüd näib Ansip tagandavat Ojulandi parteist, sest ülikalli käekotiga blondu maksis variliikmete eest liikmemaksu ja vastutasuks teostas nende nimel valimisõigust (ostis hääled). Esimesel juhtumil Ojulandi populaarsus langes kuni valitsuse ebapopulaarseima inimese staatuseni ja Partsil enam ei langenud. Saame näha, kas kalli käekoti tõttu leitud ettekääne viib Kallase lemmikblondi poliitikast ega kahjusta rohkem kui Galojani juhtum. Paljastus tõestab, et suure fassaadi taga on tühjus, vaid 10% osales erakonna sisevalimistes. Tõenäoliselt on liikmemaksu tasujaid sama palju kui valimistel kandideerijaid(ilma ei võeta nimekirja) ja mõned veel peale. Reformil on ju läbinähtav võltsimise süsteem ehk volituse alusel valimised. Liikmed annavad oma hääle volituse alusel kellelegi teisele ja nii juhtoinad samad püsivadki.

Ma tõepoolest ei saa aru, miks suur kära väikse võltsimise pärast kui need inimesed soostusid ju teda telefonikõne järel toetama. Heaküll, mõned ka ei teadnud, et nad on erakonnas või üldse hääletusel osalenud aga see on ikkagi ühe MTÜ siseasi. Hoopis suuremad ohud on meil ametiasutustes, mida juhivad haiged mehed (Eesti Pank ja Mart Laar) või mille juht on 4 kuud haiguslehel insuldi järgselt (õiguskantsler Indrek Teder).

Ojuland arvas, et erakonna juhtkonnale on vaja tema pead (Õhtuleht 4. juuni) aga mina pean seda võllanaljaks, sest läheks see erakond veel sellel aastal uppi. Vihjan tema ilusale aga üsna keskpärasele peale, millest erakonnal on vähe abi.

Kokkuvõttes siis on Reformierakonna võltsimised ja valed (loosung 5 rikkama hulka jõudmisest) palju hullemad ning kära väikse manipulatsiooni teemal ülevõimendatud. Kahjuks samastatakse erakonna sisevalimisi juba riigi poolt korraldatud e-valimistega, mis tõmbab veelgi e-valimistes kahtlejate mainet alla, sest esimesel juhul oli identifitseerimiseks paroolid, e-mail või sotsiaalmeedia konto ja teisel juhul ikkagi ID-kaart.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga