majanduspoliitikavalitsusliit tooteasetus

Midagi ei muutu Taavi Rõivase valitsusega

Kirjutan seda blogi ajaloolise kronoloogiana ehk päeva kaupa sündmusi ja mõtteid. Tänase päeva sündmus on Taavi Rõivase valitsuse algus kui ta viib nimekirja ministritest presidendile. Ilmselt tehakse ka ametisse nimetamine kohe ära ja homme on kaduneljapäeval meil juba uus valitsus. Õigupoolest küll vana, sest ligi pooled ministrid on senised ja riigi juhtimise aluseks olev eelarve kehtib selle aasta lõpuni. Samuti on menetluses senise valitsuse eelnõud ja töös nende poolt vastu võetud kavad.

Tegelik muutus võib tulla alles 1. jaanuaril 2015 kui algab uue eelarve periood. Siis saavad nad sisse viia oma lapsetoetuste kahekordistamise, tulumaksuvaba sissetuleku tõstmise ja tulumaksu protsendi alandamise. See viimane on niigi sees praegustes seadustes ja juba 2013. aasta suvest. Isegi uusi nägusid ehk ministreid saab tuua poole kohaga senistesse ministeeriumitesse, sest valitsuse struktuur on seadustega kindlaks määratud.

Selle valitsuse laps sünnib detsembri lõpus, umbes jõulude paiku, kui lubadused võivad teostuda järgmise aasta eelarves. Mina nimetan ametisse saavat valitsust jõululapse-valitsuseks, sest kõik head asjad saabuvad kaks kuud enne valimisi. Siis ei saa enam kõnelda, et lapsetoetus 19,18€ on kehtinud 2004. aastast alates, tulumaksuvaba on olnud 144€ alates 2008. aastast ja tulumaksuprotsent on 21 samuti 2008. aastast.

Siim Kallas lubas tulumaksu langetada 20% peale 2003. aasta kampaanias ja plaanis tulla seda peaministrina üle andma (8 aastat pärast tähtaega), kuid selle plaani rikkus IRL ära.

Reformierakond reedab alati. Virgo Kruve http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=22590

Kirjutasin selle uue valitsuse teemal ka eelnevalt viidatud artikli, kus peamine sõnum on Reformierakondlik reetmine nii võimupartnerite kui valijate suhtes. Ainult 3 aastat tagasi lubas Andrus Ansip, et “Võid kindel olla” aga nüüd on selgunud, et ta väsis juba 2 aasta eest ära ning nüüd on hakanud unistama eurokaadi töökohast astmelise tulumaksuga välisriigis. See näitab, et Ansipi loodud riigimudel ei toimi ja ka tema ise tahab välismaale tööle minna.

Järgmised 9 kuud saame lugeda uute nägude isiklikust elust ja nende arvamustest(maailmavaatest) aga ühiskonnale tegelikku mõju omavaid otsuseid nad teha ei saa. Maksutulu on nii täpselt paika arvestatud, et ülelaekumisi pole kusagilt tulemas ja riigi kasvavate kulude (näiteks õpetajatele lubatud palgatõus) läbiviimiseks tuleb eelarves ridu muuta või kelleltki ära võtta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga