Mart ei tea mitu lari talle makstakse!

Õhtulehes ilmus märkimisväärne intervjuu 2 korda peaministri kohalt valetamise pärast tagasi astunud IRL esimehe Mart Laariga: ta ei tea oma lepingu sisu (see pole talle arusaadav) ega ka seda kui palju talle larides või dollarites makstakse.

Mart Laar Harjumäel 2008. oktoobris. Foto Virgo Kruve
Mart Laar Harjumäel 2008. oktoobris. Foto Virgo Kruve

Endine peaminister Tiit Vähi teab, kuidas ära tunda valetavat peaministrit: “Kui Mart Laar valetas, läksid ta silmad suureks ja ümmarguseks, kui Andrus Ansip valetab, ei pilguta ta silmagi.”

Õhtulehe ajakirjaniku Urmo Soonvaldi kirjeldusest paraku ei selgu, milline oli Laari kehakeel, kuid mulle tundub, et asi haiseb juba praegu. Ärgem samuti unustagem, et ta saabus tagasi 7. augusti õhtul ehk samal päeval kui Gruusia alustas sõjalist rünnakut Lõuna-Osseetia vastu. Iseasi kas lisaks valetamisele on laar ka loll kuid hiljem on ta eitanud oma osalemist selle planeerimisel või isegi nõustamist rünnakuteks, mis tõid kaasa ka Abhaasia Venemaa vägedega okupeerimise ja muudatused Gruusia juhtimises.

Mõned huvitavad seigad intervjuust:

  • Mart Laar ei tea, kellega tal on Gruusia poolelt leping sõlmitud. Arvab, et selleks on presidendi kantselei
  • Leping on talle mitte arusaadavas keeles (gruusia tähestikus) ja seega võime uskuda, et ta ei tea oma tööõigusi või kohustusi.
  • Mart Laar ei täpsusta, mis on NEED ASJAD, mida tema seal ajamas käib. Grusiinid tõenäoliselt püüavad temalt õppida, sest ta vastab: “Tihti esinen mingitel seminaridel ja siis ööbin hotellis, kus toimuvad ka üritused.” Ilmneb, et ta ei teagi, mida räägib kui osaleb mingitel seminaridel.
  • Kingituseks on saanud raamatuid ja veine. Üks kast veine jõudis eliitrestoranis ebaseaduslikult müüki ja sellest puhkes veiniskandaal, kus Veterinaaramet käskis selle müügilt korjata. Hiljem vabandas Laar seda “testimisele viimisega,” kuid ilmselt eksis aadressiga. Alkoholi analüüse teostab toidulabor ja see ei asu mitte Tallinna kesklinnas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi vasta, kus ministriks on endine peaminister Juhan Parts ja tema erakonna kaaslane, vaid hoopiski Tartus aadressil Kreutzwaldi 30. Seega ei tunne Laar ka Eesti geograafiat ja eksis nii 176 km ringis.

[polldaddy poll=1125392]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga