Eesti õnnetused: Ansip ja lumetorm

See sügis tuli raskelt. Eesti majandusedu sai otsa ja asendus kärpmise eelarvetega, koondamiste ja töövabade reedetega (Norma, Liviko). Need olid Ansipi valitsuse töö tulemused. Isegi ristisammast ei saadud 28. novembriks valmis. Nüüd siis lumetorm. Mina ei mäleta sellist möllu, mis oleks mul aknad täis tuisanud. Lisaks seisab praamiliiklus, majadel lendavad katused, ilma elektrita oli vist 30 000 tarbijat, blogidest loen Tartu-Tallinn rongi metsade vahele jäämisest. Ühesõnaga on Eesti kaotanud oma soosingu ka ilmataadi silmis ja nüüd ta siis nuhtleb meid.

Lumetuisk on katnud väljast aknaklaasi ja välja pole võimalik näha.
Lumetuisk on katnud väljast aknaklaasi ja välja pole võimalik näha.

Nägin täna ETV ajupesu ehk ristiusu pooltunnist ühte lauset, mis mind tõeliselt rabas. Teemaks oli islami tutvustamine ja seal ütles üks kõneleja välja tunnused, mis viitavad viimsele päevale ehk maailma lõpule. Neid oli kaks, kuid mulle jäi meelde ainult see teine. Maailma lõpu märk pidi olema see kui araablaste hõimud hakkavad üksteisega võistlema kõrgeima hoone ehitamises. Praegu käib seal Abu Dhabis või Dubais hiigeltorni ehitus, mis peaks vist ligi kilomeetri kõrgune tulema. Igatahes maailma kõrgeim.

2 thoughts on “Eesti õnnetused: Ansip ja lumetorm

 • 26. november 2008 at 11:43
  Permalink

  Nii kõrge hoone, et mõjub Maale nagu õuna sisse torgatud kahvel e kisub kummuli ja orbiidilt välja? 😛

  Reply
 • 26. november 2008 at 20:40
  Permalink

  Sul on ikka hea fantaasia. See ju vaevalt 1/8 kui võrrelda kõrgeimate mägedega või 1/11 kui arvestada ookeanis asuvaid sügavikke. Lugesin mingist austraalia teadlaste ideest elektri tootmiseks kasutada ka mitme kilomeetri kõrguseid korstnaid. Rõhkude erinevus teatavasti paneks siis õhu ülesse tõusma ja nemad oleksid “korstnasse” pannud turbiinid elektrit tootma. Huvitav, kas seda ideed võiks näiteks dubai(?) kõrghoone lifti šahtides teha? Siis võiks isegi öelda, et asi oleks taastuvenergiat kasutav.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga