KAPO tegevus kardab päevavalgust

Tuleb välja, et Eesti Vabariigis leidub ametkondi, kelle töötajad käivad murdvarga kombel öösel oma asju ajamas. Nad saabuvad pärast südaööd, näevad vaeva märkamatuks jäämisega ja seda vaid paar päeva pärast ruumides töötanud ametniku vahistamist “piisavate” asitõenditega.

Kui peaks tõeks osutuma, et KAPO töötajad käisid 7. detsembri öösel kahe kohvriga Tallinna Linnavalitsuse hoones ja justkui muuseas ka Ivo Parbuse kabinetis, siis minu jaoks sarnaneb see USAs toimunud sissemurdmisega Watergate´i hotelli. See oli ka pealtnäha murdvarguse katse kuid osutus hoopis lutikate paigutamise varjamise katseks ja lõppes toonase president Nixoni ametist lahkumisega. Nixon oli selle uurimise ajal väitnud, et I´m not crook (ma ei ole suli) kuid ajalukku läks ta just nimelt sellena.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar kommenteeris prokuratuuri teadet, nagu oleksid linnavalitsuse hoonesse tunginud Kapo ametnikud. Savisaar avaldas arvamust, et tegu võib olla prokuratuuri kiirustamisest tingitud eksitusega, mida nad varem või hiljem ka parandavad.

„Esiteks, prokuratuur saab Kapole anda loa vaid varjatud läbiotsimiseks või muudeks eritoiminguteks. Need poisid aga marssisid sisse täiesti avalikult ja kaamerate all. Kui nad tõesti olid Kapo ametnikud, mis on kaheldav, siis käitusid nad täiesti ebaprofessionaalselt. Teiseks, mulle on väidetud, et üks salvestuses nähtav tegelane olevat väga sarnane mingi kunagise Vene sõjaväe luurajaga. Kui see on nii, siis kas tegutseb meil peale Herman Simmi veel teisigi temataolisi? Igal juhul palume politseid, et selgitataks välja kaamerates nähtud isikute nimed ja auastmed. Meile on väga tähtis nende inimeste tegevuse seaduslikkus ning selle tõestamiseks ei piisa meedias avaldatud lühisõnumist, nagu oleks kõik toimunud õigesti. Minu jaoks on see juhtum kui lakmuspaber selle kohta, kas me ikka oleme õigusriik?” sõnas Savisaar.

Linnapea arvamust mööda räägib prokuratuuri kiire reageerimine pigem sellest, et teema püütakse avalikkuse tähelepanu alt kähku maha võtta.

http://www.tallinn.ee/est/uudised?id=23935

Varsti võiks seesama prokurör, kes andis pronksiöö korraldajatele (Reva, Klenski, jne) Tallinna segi peksmise eest vaid TINGIMISI karistused, tulla välja väitega, et tegemist oli hoopiski päkapikkudega, kes käisid lihtsalt vaatamas, milliseid kinke võiks jõuluvana ametnikele sellel aastal tuua.

Päkapikk toob ja viib aga mida, seda ei tea keegi! Pilt garf.juhe.ee
Päkapikk toob ja viib aga mida, seda ei tea keegi! Pilt garf.juhe.ee

Pildil pole kujutatud Tallinna Linnavalitsust külastanud päkapikk. Sarnasus võimalike öiste külalistega on absoluutselt juhuslik!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga