Keskerakonna ründamine läks füüsiliseks

Viimased nädalad on Toompea poliitikud usaldanud opositsiooni suurima partei peksmise KAPOle. Eesmärgiks näidata, et Ansipi valitsus viis küll Eesti majanduskriisi aga Keskerakond on ka halb. Eile siis peksti Kesknädala toimetajat. Seda tehti otse Stenbocki maja alla jääval trepil.  Ilmselt liiga keskerakondliku lehe tegemise pärast. Äkki isegi Ansipi videokaamerate vaateväljas? Selline vorst-vorsti vastu tehing kus Savisaar näitas Tallinna Linnavalitsusse pühapäeva öösel kohvritega läinud ja sealt väljunud mehi ning vastukaaluks võeti midagi Kolmikliidu poliitikutele vaatamiseks videosse.

See võis ka olla juhus, et pätt ründas suvalist tänaval kõndijat ja selleks juhtus olema Kesknädala toimetaja. Siiski see on sama usutav kui korruptsiooni esinemine ainult Keskerakonna linnapeadega linnades: Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Kohtla-Järvel.

Kindlasti oli see ka “juhus,” et mullu pronksööde ajal loobiti sisse Savisaarte Nõmmel asuva maja aknad. Seda tehti esimesel rahutuste ööl! Tõenäoliselt oli vaja Tallinna linnapead provotseerida isikliku vara kahjustamise emotsiooni tõttu kuidagi reageerima.

Graffiti Stenbock´i maja juures, Tallinnas Toompeal (oktoober 2008). Foto Virgo Kruve
Graffiti Stenbock´i maja juures, Tallinnas Toompeal (oktoober 2008). Foto Virgo Kruve

Pange tähele pildil olevat gräffitit: Televisioon imiteerib elu või imiteerib elu televisiooni? Mulle tundub, et elu hakkab sarnanema teles näidatavaga. Tuletage meelde kuidas noored poisid on kuritarvitanud eluheidikuid, sest nemad nägid sarnaseid asju telest ja mõtlesid siis ka ise proovida.

KAPO uurib korruptsiooni Tallinna linnavalitsuses, Ansipi valitsuse maja all antakse Kesknädala toimetajale peksa!
KAPO uurib korruptsiooni Tallinna linnavalitsuses, Ansipi valitsuse maja all antakse Kesknädala toimetajale peksa!

Kesknädala peatoimetaja Urmi Reinde kommenteeris, et siin võib olla tegemist nii juhusliku kokkusattumuse kui ka tahtliku ründega just Kesknädala vastu.

„Ühelt poolt levis samal 15. detsembril sõnum, et Tallinnas on hüppeliselt suurenenud inimestele kallaletungide hulk. Teisalt näeb kogu riik Kaitsepolitseis ja prokuratuuris kasutatavaid vahendeid väidetavalt korruptsiooni vastu võitlemiseks, teisalt aga mõjuvad need avalikkuses millegipärast Keskerakonda kahjustavate rünnakutena. Kesknädal pole kunagi varjanud, et kaitseb eelkõige tsentristlikku ja sotsiaalseid erisusi tasakaalustavat maailmavaadet.“

Reinde sõnul võiks politsei riigis tegelda rohkem oma põhitööga, kaitstes inimeste julgeolekut, nende vara ja tervist.

„Politsei võiks poliitika tegemise usaldada rahva poolt valitud poliitikute hooleks. Muidu meil polegi varsti riiki ega koos sellega ka mitte oma poliitikuid ega oma politseid,“ märkis Reinde.

Delfi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga