Läks kogelev Koch, tuli tupetuulte Aunaste

Minul on sellel aastal juba teine puhtam hommik, sest kõrvu ei reosta  Terevisiooniga kokutav, kogelev ja kohtlaselt hirnuv Tuuli Koch. Asemele võeti Maire Aunaste tütar Elis, kelle ajakirjanikutöö tipplugu oli tupetuule tekkimise küsimuse lahendamine.

Tuuli on täitsa vaadatav pihv aga ainult niikaua kui ta suud lahti ei tee. Kui mul oleks ainult 7. klassi haridust, siis ehk peaksin teda isegi veetlevaks saatejuhiks aga õnneks on rohkem ja selle tõttu olen ka väga kriitiline tema teleajakirjaniku võimete suhtes. Teatud inimesed ei peaks telekaamera ette ronima ega sõna võtma. Tuuli on just üks selline. Jäägu kirjutamise juurde, see tuleb tal märksa paremini välja.

0808868_tuuli_koch_kohtlane_irve

Hüvasti Tuuli!

Koos Elis Aunaste tulekuga pole olukord sugugi paremaks läinud. Tema eelnevatest töödest meenub mingi Kanal 2 saade “Tere õhtust,” kus nad koos Hakomaa vanaproua ja mingi kolmanda brünetiga enamiku saate ajast sisuliselt täis itsitasid. Seejärel tegi ta vahelehüppe Kanal 2 digitaalsesse lapskanalisse Kanal 11 ja jätkas samasuguste pehmete naiste teemade käsitlemist. Kuna ma ise kustutasin enda kodustest seadmetest selle kanali ära üsna kohe pärast selle avamist, siis pole ma ühtegi hilisemat saadet näinud aga meedias leiduvate kajastuste järgi oli see kaheldava ajakirjandusliku väärtusega. Näiteks tupetuule küsimuse käsitlemine. Ärge nüüd arvake, et ma pean seda küsimust kuidagi naeruväärseks või torman kohe kanalit vahetama kui tuleb mõni “puhtam ja kuivem tunne” reklaam aga lihtsalt Elis Aunaste ei küüni tibindusest kõrgemate teemade kajastamiseni. Tema maksimaalne tase on laupäeva hommikuti eetris olevad ilusaated, mis pealegi koosnevad suuremas osas varjatud toodete reklaamist ja tooteasetusest (product placement). Kellel võimalus, siis võrrelge soomlaste hommikusaatega, mis pealegi algas 6.55 ehk lausa tund varem kui ETV analoog ja oli märksa huvitavam. Või äkki on neil lihtsalt rohkem taustajõude ja raha?

5. jaanuar 2009 Elis Aunaste Terevisiooni algus.
5. jaanuar 2009 Elis Aunaste Terevisiooni algus.

Loodan siiski, et ei pea maikuu lõpus või juuni alguses kirjutama, et ETV oleks pidanud kehtestama ikkagi oma vaatamise eest loamaksu ja selle mitte maksmise läbi oleksin saanud vältida Terevisiooni laadsete telesaadete rahastamist.

Asja käsitles ka SLÕ 5. jaanuaril

[polldaddy poll=1250838]

7 thoughts on “Läks kogelev Koch, tuli tupetuulte Aunaste

 • 6. jaanuar 2009 at 09:35
  Permalink

  no nii vihaselt kirjutad ? kas tuuli poel siis su postimehe kolleeg ? kas see on mingi vahur kersna sündroom ?

  mul on 7 klassi haridust ja arvan, et Tuuli Koch on võluv.

  Reply
 • 6. jaanuar 2009 at 12:36
  Permalink

  Täiesti nõus kirjutatuga. Ootasin seda aega kui minu hommikut ei risustaks Tuuli Koch. Lisaksin siia veel seda, et vaadates Tuuli Kochi tundus, et ta on tohutu egomaniakk ja tujukas. Nii mõnigi kord suutis ta ülbitseda kaassaatejuhiga või panna ära talle (tehes teravaid märkusi). Hommikuti pole just tore vaaata ülbust teleeksaanilt. Tore kui läbi teleeksaani saadetakse sulle sõbralikke sõnumeid. Elis Aunaste on nüüd juba kahel hommikul seda suutnud.

  Reply
 • 6. jaanuar 2009 at 15:39
  Permalink

  Kellel võimalus, siis võrrelge soomlaste hommikusaatega, mis pealegi algas 6.55 ehk lausa tund varem kui ETV analoog ja oli märksa huvitavam.

  Olen kindel, et ma ei eksi kui väidan, et ETV terevisoon algan ka 6:55.

  Reply
 • 6. jaanuar 2009 at 22:01
  Permalink

  UB40-le: Eesti TV E I O L E S I T A K A N A L!!!! Mõned asjad ei ole tõesti head, aga on tunda, et ETV tõesiselt pingutab. Nii palju on uskumatult põnevaid dokumentaale ja ka huvitavaid saateid, ma ei saa aru, kuidas te inimesed seda ei märka??????

  P.S. Ja ma ei ole ETV töötaja, et see selge oleks.

  Reply
 • 6. jaanuar 2009 at 22:45
  Permalink

  Kanal 11 kaitseks julgen piiksata, et sealt tuleb vahel harva päris häid filme ja mõned vaadatavad sarjadki.

  Hommikutelevisioonide vaatamine jääb aga ikka frustreerunud koduperenaiste pärusmaaks, kes peale laste kooli ja mehe armukese juurde saatmist hakkavad suitsu kimudes telekat vaatama ja Oprah pole veel alanud & nende jaoks, kes ise ajalehti lugeda ei oska ja vajavad, et kenad meigitud tibid itsitades neile pealkirju ja lead’e ette loeks.

  Reply
 • 7. jaanuar 2009 at 00:12
  Permalink

  Tänan vea märkajat, loomulikult on Soome hommikutelevisiooni algus 5.55.
  Õnneks või paraku on elu liialt lühike, et sisustada oma aega kõikvõimalike ajaveetmise kanalitega ja mina eelistan seda passiivset suhtlust, kus sa istud osavõtmatult teleka ees ja sinu pähe tambitakse sõnumeid, mis enamasti on ka pelgalt tarbimise propaganda, hoopis asjalikumalt kasutada. Ma tunnen tähti ja oskan ise lugeda ning mulle pole vaja infot ette lugeda. Õnnetuseks pole ma ka umbkeelne eestlane ning suudan eestikeelsete telejaamade toodangud võrrelda soome, vene ja inglise keelsetega. Seetõttu võin ka olla tegijate vastu liiga kriitiline, sest ootan neilt sama tulemust kui mitmeid kordi suuremate rahvaste telejaamad seda pakuvad.
  Vaadates gallupit, siis tuleks Anu Välba lausa 76 protsendi ehk 42 hääletaja poolse toetuse järgi tagasi tuua. Minu ükski varasem gallup pole sedavõrd suurt osalust varem pälvinud.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga