Miljonär Mart Laar müüb end 600 krooni eest

Eesti tuntud erakonna IRL esimees Mart Laar, kes saanud tuntuks kahel korral valetamise pärast peaministri kohalt tagasi astumise ja rahva vara parseldajana (nimetatakse erastamiseks), teenib lisatulu õhtusöökidega. Nagu selgub, siis 600 krooni inimese pealt. Huvitav, kas Riigikogu 52 000 kroonine palk jääb väheseks?

Viimati sai Mart Laar 6,5 miljonit krooni ühelt välismaa fondilt toetusraha 2007. aastal vahetult enne valimis just nimelt nende “reformide” tänutäheks kui ta täitis riigi eelarvet varem kogunenud riigi (rahva)vara maha müümise eest. Nagu näeme Ameerika praegusest majanduskriisist, siis on ka tema juurutada püütud süsteem väga vastuvõtlik kriisidele.

Mart Laar Harjumäel 2008. oktoobris. Foto Virgo Kruve
Mart Laar Harjumäel 2008. oktoobris. Foto Virgo Kruve

Nagu mäletate suvest kui Riigikogus maksti palka suvise vaheaja ajal edasi, siis Riigikogu liige on rahva teenistuses 24/7 ja mind täitsa huvitab, kuidas peaks suhtuma sellisel juhul täiendava raha võtmisse. Ma ei piiraks töökohtade või ametite arvu aga palk olgu ikkagi ainult üks. Kuidas muidu välistada, et näiteks alkofirma võtab endale koolitajateks, konsultantideks või õhtusöökide lauapartneriteks näiteks pool Riigikogu (IRL, SDE ja REF) ning vastastikku kasuliku vestluse järel tuleb neil mõte kehtestada näiteks poole väiksem alkoholi aktsiis Eesti väiketootjatele nende abistamiseks. Muideks, Eestis on püütud varem jagada alkoholi aktsiise vastavalt tootja suurusele. Tookord see ei õnnestunud eriti, sest suurtootjad jagasid siis ennast väiksemate tütarfirmadega.

Mõned katked Siret Kotka blogist selle Riigikogu liikme harrastuse kohta.

Veidi enne kaheksat ja ligi kahe ja poole tunnise hilinemisega jõudis hingeldav, sassis juustega, kingapaelad lahti, pluus püksist väljas, karvane kõht punnis ees ja silmnähtavalt ärritunud Mart Laar.

Laar ei varjanud sugugi, et koalitsioon käitub Keskerakonnaga seoses soolise võrdõiguslikkuse seadusesse tehtud muudatusega mitte just kõige viisakamalt. Mart Laar kirjeldas parlamendis koalitsiooni käitumist järgmiselt, tsiteerin: „Antud hetkel ma toetan parlamentaarset sigatsemist ja toetan seda ka edaspidi.“

Laar ei hoidnud end tagasi eelmiste valitsuste kritiseerimisega, sest tema arvates on just nemad süüdi selles, et täna tuleb meil riigieelarvet kärpida.

Kuna iga inimene pidi Laariga õhtustamise eest maksma vähemalt 600 krooni, võis Laar sel õhtul teenida kokku ligi 20 000 krooni. Igati arvestatav topeltteenistus lisaks riigikogust saadavale maksumaksja rahale.

Teisisõnu Laar tegi tööluusi maksumaksja kulul ja talle maksti selle eest veel peale ka. Lihtsalt öeldes tegi haltuurat! Kes ütleks ära võimalusest teenida rahva kulul veel paarkümmend tuhat krooni ühe õhtuga? Kindlasti ei oleks selleks inimeseks kahekordne peaminister Mart Laar! Kui palju taolisi hästirahastatud kohtumisõhtud pealinna restoranides on ta veel korraldanud Riigikogu istungite ajal?

http://siretkotka.blogspot.com/2009/02/laar-tegi-haltuurat.html

Jääb üle tõdeda, et isegi miljonäril pole raha kunagi ülearu ja alati on seda juurde vaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga