JOKK korruptsioon ilveste Erma talus

Parempoolse portaali kriitiline pilt
Parempoolse portaali kriitiline pilt

Mina mäletan Tarmu Tammerki suu läbi Korruptsioonivaba Eesti ühenduse kriitikat president Ilvese kohta kui ametisse saamise järel sai maksumaksja endale kaasavaraks ka nende Ärma talu. USA president maksab oma abikaasa ülalpidamise kulud. Sovjeti mentaliteediga Eestis aga teeb seda maksumaksja. Miks nüüd on Mihhaili ja Raissa Gorbatšova stiilis riigi eesotsas olemine Euroopalik? See viimane võrdlus meenub mulle alati Evelini karusnahast mütside peale.

Delfist saab siis teada, et kahe ja poole kuu jooksul kulus maksumaksjal koos presidendi valimisega tema kaasavaraks saadud talukoha ülalpidamiseks vähemalt 127 177 krooni. Seejuures viidatakse kulude suurenemisel justkui kütte hinnale aga tegelikult oli ka elekter kasvanud.

Ütlen otse, et mina ei saa aru 21 878 kroonisest elektri arvest umbes 65 päeva jooksul. Kas ta kütab elektriga? Tundub, et mitte, sest ka kütte arved on 19 618. Järelikult teeb ta elektriga midagi muud. Aga mida ta ikkagi teeb umbes 15 193 kilovatiga (arvestasin 1,44 krooni kilovati eest)? See teeb 233 kilovatti ööpäevas või 9,7 kilovatti tunnis! Jääb mulje, et tal on tohutu elektri energia raiskamine. Umbes nii, et põletab 200 W tänavavalgustuse lampe kahekümnes kohas ööpäev läbi või kasvatab kilekasvuhoones kurke või nelke aastaringselt. Isegi elektrisaagi kasutades ei suudaks sellist priiskamist tekitada.

Ma võin öelda, et minu veebruari elektri tarbimine oli 261 ehk ligilähedane Ilveste talu ühe päeva tarbimisega. Krt, kui mul makstaks ka piiramatult kulusid kinni, küll ma siis ka alles priiskaks. Ostaks kohe 5 kilowatist puhurit ja paneks puukuuri soojaks kütma! Kasvõi soliidsuse pärast priiskaks, sest milline kehvik maksab kuus elektri eest vaid kolme- või neljakohalist summat? Tuleb ikkagi raisata suurelt, kulutada ikka paarikümne tuhande eest. Ma pole küll Kroonikat pikka aega lugenud aga äkki on neil seal mõni elektrisoojendusega bassein, kus siis Evelin saab igal talvisel hetkel ennast peenemaks higistamas käia.

Eelnevale vaatamata ei võtaks ma sõna Ärma talu personialikulude teemal, sest koduabiline on kindlasti hädavajalik. Ega siis proua president suuda ise köögis midagi teha või kodu eest hoolitseda. Tal on ju täiskohaga töö oma presidendist abikaasa kõrval, mis ei lase tal minutikski kõrvaliste asjadega tegeleda. Tundub, et presidendiks saamine sarnaneb insuldi saamisega. Ligi pooled kaotavad pärast seda töövõime ja vajavad pidevat abistamist. Vabandan kõigi südamehäire üle elanute ees, et võrdlesin teid presidendi ametiga. Kui saate, siis palun andestage mulle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga