Surma imiteerimine laste mängudes ja filmides

Juhtusin täna tv3 kanalile hommikuste multikate ajal ja seal näidatud reklaam šokeeris mind tõsiselt. Reklaamitavaks tooteks oli nooltega püss aga eriti häiris seal näidatud laskmisega kaasnev lõbu ja nauding ning tabamuse saanud inimesega mitte millegi paha juhtumine. Päris püssi saamisel siis minnaksegi Jokela kombel koolimajja tulistama?

Valge asi inimese kõhul selle ringi sees ongi püstoli nool. Valmistaja logo on hägustatud, et mitte toodet reklaamida.
Valge asi inimese kõhul selle ringi sees ongi püstoli nool. Valmistaja logo on hägustatud, et mitte toodet reklaamida.

Laste multikates on vägivalla teema üsna valdav. Eriti hea näide on muidugi Tom ja Jerry või Oggy prussakad, kus iga osa käigus leiab tegelastega aset tosin juhtumit, mis tavaelus lõppeksid inimese surmaga. Multikas teatavasti saab ka jugadena välja voolava vere paari tõmbega ära likvideerida. Samuti pole probleeme kõrgelt alla kukkumisega, lapikuks pressimisega, pea otsast kaotamisega, millegi raske ja suure alla jäämisega, plahvatuse läheduses viibimisega või mõne muu füüsilise traumaga, mis ei põhjusta mingeid nähtavaid tagajärgi. Pole siis imestada kui laste tõekspidamised ohtlikest olukordadest on pehmelt öeldes väärad aga tegelikult lausa kuritegelikult rikutud. Neil puudub võime näha ette oma käitumise ja vägivalla tagajärgi.

Lugesin just eile ühest viieklassilise haridusega pärnumaa mehest, kes peksis oma tuttaval naisel näo segi (ninaluu puruks), seejärel vägistas ära ja lõpuks veel jätkas peksmist. Mind jäi antud asja juures huvitama vaid küsimus MIKS aga vaevalt ta seda ka ise teadis.

Eeluurimisel kogutud tõendite järgi peksis mees naise esmalt julmalt läbi, purustades ohvri ninaluu, põsesarnad ja alalõualuu. Seejärel vägistas ta naise ja pärast seksuaalkuritegu jätkas peksmist, vahendab BNS

Pärnu Raadio kodulehele tüüpiline lugemine

Kuid võib olla, et alghariduseta mehike oli näinud prantslaste filmi “Baise-moi” kus on ka ühendatud seks ja vägivald ning piir vägistamise ja nõusoleku vahel on pigem mõtteline kui kokku lepitud. Eesti keeles oli see tõlgitud pealkirjaga “kepi mind” aga ingliskeelne keeleruum kasutas “vägista mind” versiooni. Natuke taustu avab filmi kohta 2001. aasta kirjutis http://www.sewercide.ee/artiklid-pr0n.html

Mina selle eest piletiraha ei maksnud aga Soome pealt juhtusin selle ära nägema. Selle pärast mulle seostubki see algharidusega mehe vägivald ja prantslaste verest nõretav ja seksiga põimitud film.

Noolepüssi laadimine
Noolepüssi laadimine
ja inimese tabamine noolega.
ja inimese tabamine noolega.

Lugesin nüüd pealkirja uuesti üle ja võin vist järeldada, et selle pärnumaa peksja ja vägistaja võib liigitada ka vägivaldsete multikate ohvriks. Või oli tal siis komplikatsioonidega lastetuba.

One thought on “Surma imiteerimine laste mängudes ja filmides

  • 7. mai 2009 at 08:01
    Permalink

    Soovikisin teie email aadressi, et luba küsida.
    Palun seda aadressile tiia.blogileht.ee

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga