Jumala asemik planeedil Venemaa – Vladimir Vladimirovitš Putin

Kas teie vaatate Venemaa uudiseid? Kui ei siis elate väga infovaeses maailmas. Mina küll vaatan võimalusel PBK uudiseid, et teada millises inforuumis elab üle 300 000 siin viibiva venekeelse inimese. Samuti on Vladimir Vladimirovitš Putin alati jaganud uusi juhtnööre riigi alamatele, et kuidas oleks parem Venemaa arengutega edasi liikuda. See on justkui saatesse sisse planeeritud, et umbes 20.20 ajal PBK kanalile häälestudes, näed seal Vremja saates Vladimir Putini sõnavõtte. Tavaliselt on tal teemaks mõni riigis juhtunud sündmus. Näiteks järgnev kaader 17. mai saatest, kus ta andis kriitilisi kommentaare söekaevanduses toimunud õnnetusega seoses.

Vene peaminister Vladimir Putin rusikaga lauale. 17. mai 2010 uudistes
Vene peaminister Vladimir Putin rusikaga lauale. 17. mai 2010 uudistes

Pange tähele, et tal on ees märkmepaber ja käsi on rusikas, et kohe lauale maanduda. Ta võib ju kasvult väike olla aga hääl on tal kõva ja käsi on ka rusikas. Igatahes teadis ta “kõike” selle söekaevanduse ja õnnetuse kohta ning andis “ainuõige” tee, mille alusel edasi minna. Näiteks nõudis ta direktori vallandamist ja kõigi teiste seotud isikute vastutusele võtmist ning karmilt karistamist. Kui ma seda kuulasin, siis tabas mind äratundmine, et Venemaa Putinomaania (Putin + maania) on midagi nende kultuurist tulenevat. Selline ainsa ja kõike teadva ning kindlasti targa juhi ootus, keda saaks siis kummardada ning kelle poole aupaklikult ülespoole vaadata. Öeldakse, et paavst või patriarh võiks olla jumala asemik maa peal aga ateistlikus riigis sobib seda täitma vaid täitevvõimu ehk valitsuse juht. Antud juhul siis Vladimir Vladimirovitš Putin.

Tema missad on korraldatud ajakirjanikele pressikonverentside vormis. Tema liturgia osalisteks on valitsuse ministrid, kes täidavad abirolle ja ei tohi muutuda liiga tähelepanu tõmbavaks, sest kõigi vaatajate tähelepanu peab olema keskendunud Temale. Kuigi kasvult on ta väike aga kõva hääl ja rusikas käsi teevad kõigile ruumis viibijatele selgeks, et kes siin on peremees. Kelle sõna maksab ja kelle käsku tuleb täita. Tema ei vaja tiaarat, et peita hõredaid juukseid. Isegi tiaara kulla ja kalliskivide hiilguseta on vaatajal aimdus, et Tema pead juba ümbritsebki pühapaiste. Tema ei pea ootama surma, et pärast seda saaks Teda pühakuks kuulutada. Tema on seda ateistidele juba oma eluajal

Selle eelneva tõttu ongi Tema siis igal õhtul kell 20.20 ajal venelaste kodudes külas, et jagada neile käsulaua järgi ülesandeid ja keelde ning öelda, et keda tuleb karistada, et Tema riigis on inimestel veel halb elada. Samuti tuleb kõik hea inimeste juurde, sest Tema on teinud hea otsuse või olnud armuline.

Näiteks eile oli seal Tema2 ehk  Dmitri Medvedev (eesti keeles Medvedjev). Tema2 oli võtnud vaevaks isegi teha videopäevikus pöördumise, kus ta rääkis oma kavadest sellel kuul toimuva suurte riikide G20 kohtumiseks.

Vladimir Medvedev G20 kohta arvamust avaldamas 6. juuni 2010 PBK kaader
Dmitri Medvedev G20 kohta arvamust avaldamas 6. juuni 2010 PBK kaader

Minus äratas tähelepanu aadress: kremlin.ru sest mäletan kunagistest filmidest või seriaalidest, et kremlin oli nimetus ühele pahale tegelaste liigile. Nad olid sellised karvased käpiknukud, mis varastasid või olid muud moodi inimestele kahjulikud. Eks seda võib öelda ka Venemaa eliidi kohta, muuhulgas poliitilisele, mis on näinud vaeva riigist rahade välismaale viimisega.

Ma arvan, et Vladimiri ja Dmitri igal õhtul eetris olevad manitsevad sõnad hoiavadki seda riiki päris ära lagunemast või majanduslikult 20. sajandisse jäämast. Nad üritavad saada lahti maavarade eksportija rollist ning muutuda teenuste riigiks ja innovaatiliseks ehk tööstusmaaks. Ometigi olen selles suhtes pessimistlik ja arvan, et veel järgnevaks 50 aastaks jääb Venemaa Euroopa riikidele tooraine maardlaks.

Mis puudutab Tema ja Tema2 katseid riiki juhtida ja sellega kaasnevatest kriisidest kõrvale põigelda, siis minu arvates on see riik liialt üle tsentraliseeritud ehk soovist kõike kontrolli all hoida lähevad otsused hoopiski ebaratsionaalseteks. Muidugi ei saa lasta oblastist ka vürstiriike tekkida aga see tasakaal kontrolli ja delegeerimise vahel on praegu liiga kaldu esimese suunas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga