Sampo Pangal on arvelduskonto hoidmise trahv 30 krooni kuus ehk päevamaks 1 kroon

Eesti Rahariigis on kõik võimalik. Isegi pangas 0 saldoga seisva arvelduskonto pealt 180 krooni võlgu jäämist. Just nii läks mul Sampo Pangas. Neil kehtib novembrist 2009. arvelduskonto hoidmise trahv 30 krooni kuus ehk 1 kroon päevas. Mõistan nüüd, miks septembris sooviga konto avada, vastati mulle, et “Milleks teil on seda vaja?” Tõepoolest, ma ei vaja seda, et iga päev aina 1 krooni võrra Sampo Pangale arvelduskonto eest trahvi maksta.

Ma ei ole alates konto avamisest möödunud sügisel teinud ühtegi tehingut ja nüüd nad küsivad 180 krooni teenustasu. Ilmselt see on trahviraha, et miks ma ei ole sinna midagi arvele maksnud ega seda kasutanud. See 180 krooni on möödunud 6 kuu teenustasu ehk siis keskmiselt 1 kroon päevas. Tore pank küll, kus iga uue kalendripäevaga tiksub sinu arvelt 1 kroon maha.

sampo panga kontol ei ole toimunud tehinguid
sampo panga kontol ei ole toimunud tehinguid
Sampo Panga teenustasu arvelduskonto eest 1 kroon paevas ehk päevamaks
Sampo Panga teenustasu arvelduskonto eest 1 kroon paevas ehk päevamaks
Sampo Panga kontopaketi tasu
Sampo Panga kontopaketi tasu

.

Seejuures sain samal kuupäeval kui jäin 0 tehinguga arvelduskonto eest 180 krooni võlgu ka järgneva teate pangalt:

Miks Te maksate kontopaketi eest? 28.05.2010
Hea Sampo Panga klient

Praegu on Teil Sampo Pangas avatud arvelduskonto ja sõlmitud teleteenuste leping ning Te kasutate vähem kui kolme teenust.

2. novembril 2009 jõustus meie hinnakirjas muudatus, mille järgi hakkas Teile kehtima kontopaketi tasu 30 krooni kuus. Kontopaketi tasu arvestatakse Teie kontolt maha kaks korda aastas: mais ja novembris. Esimese poolaasta eest võeti 28. mail 2010 Teie kontolt tasu kokku 180 krooni.

Kui soovite kontopaketi tasu edaspidi mitte maksta ning igapäevastest pangatoimetustest hoopis kasu lõigata, soovitame Teil oma pangaasjad kasulikult ümber korraldada – liituge meie kliendiprogrammiga ISEKAS ning Te saate:
– ISE valida soodustusi, näiteks tasuta internetipanga maksed, kuuhooldustasuta kuldkaardi või hoiuse kõrgema intressi;
– pangas päris oma nõustaja, kelle poole on hea alati pöörduda;
– plusspunkte igapäevaste pangatehingute eest. Plusspunktide eest saate mängida lõbusat Kingikarusselli mängu, kus võidavad kõik!

Alates eelmise aasta sügisest on kõigil Sampo Panga klientidel olnud võimalus valida just need soodustused, mis on neile kõige kasulikumad. Tänaseks päevaks on seda suurepärast võimalust kasutanud juba rohkem kui 30 000 rahulolevat klienti ja see number suureneb päev-päevalt. Muide, valitud soodustused laienevad kogu Teie perele!

Programmi kohta leiate rohkem infot meie kodulehelt www.sampopank.ee/isekas.

Helistage palun meie kliendiinfo telefonil 6 800 800 ja leppige kokku aeg, millal saate panka tulla. Või saatke teade meie kodulehelt www.sampopank.ee/isekas ja me võtame Teiega ise ühendust. Nii leiame koos just Teile parima lahenduse.

Lugupidamisega
Tõnu Vanajuur
Personaal- ja jaepanganduse direktor
Sampo Pank

.

Tõepoolest, miks ma maksan kontopaketi eest? Ma ei vaja ju seda? See arve oli mul avatud, et edaspidi kasutada aga tookord (sügisel 2009.) ei läinud seda vaja ja nüüd olen ainult sellest kahju saanud. Peale maksnud. Sampo Pank pole ka sellest võitnud. Või ilmselt saab minu käest arvet sulgema minnes selleks ajaks kogunenud arvelduskonto trahviraha kätte aga vaevalt, et ta sellise päevamaksu küsimise kuvandiga endale kliente juurde võidab.

Loe lisaks minu temaatilist postitust: 24. sept 2009
Soovin avada pangas kontot. – Milleks teil on seda vaja?

.

Kokkuvõttes ei soovita ma enam mitte kellelgi Sampo Panga klindiks liituda ja olemasolevatel ka lahkuda. Sain nüüd teada, et Sampo Pank mitte ei võta tehingute pealt vahendustasu vaid seal arvelduskonto hoidmine maksabki sõna otseses mõttes – 1 kroon päevas või 180 krooni poolaastas.

Minu soovitus kehtib endiselt hea panga Nordea kohta. Seal ei ole veel päevamaksu ega arvelduskonto hoidmise trahvi kehtestatud.

3 thoughts on “Sampo Pangal on arvelduskonto hoidmise trahv 30 krooni kuus ehk päevamaks 1 kroon

 • 15. juuni 2010 at 09:24
  Permalink

  Mina panin oma vastavatud konto selle otsuse peale kinni ja ei vahetanud panka, sest kuigi mul Hansapanga peale hing täis oli ja Sampo pank mul id-kaardi digiallkirjata töötas, tundus süsteem, kus pank kolme teenuse eest raha küsib ja ühe teenuse tasuta annab, kui nendega oma infot jagab kergelt öeldes matslik.

  Reply
 • 15. juuni 2010 at 10:52
  Permalink

  Läksin sampo panka ja soovisin avada arvet kuhu kohe panna ka suur summa raha (100k). Lahtrisse amet kirjutasin “töötu”. Selle peale öeldi mulle, et arve avamiseks läheb umbes 2-4 nädalat.

  Nordeat ei soovita neile, kes harjunud ID kaardiga asju ajama. Nende server asub taanis ja on ikka nii aeglane suheles eesti sertkeskusega, et see ei kannata kriitikat. Lisaks pole neil korralikku otsekorralduste-püsikorrladuste moodulit.

  muidu on nordea odav jah:) Samamoodi tiksub 0.- seisvast arvest poole aastaga 130.- viivist neile vist..

  – – –
  Virgo lisab: Nordea ei ole mulle selle sisulist kirja küll saatnud, et lepingutes oleks muutus ja nüüd võtame trahviraha. Vaatasin hinnakirja http://www.nordea.ee ja seal ei ole ka sellest sõnagi. Küll on seal konto miinusesse jäämisest (näiteks teenustasuga) postiga teatamise hind 100 krooni.
  Ilmselt pidasid silmas seda, et neil on 20 kroonise kuutasuga interneti arvelduste pakett ja selle alternatiiv on iga pangast väljuva ülekande eest 2 krooni.
  http://www.nordea.ee/Teenused+erakliendile/Hinnakiri/Internetipank
  Samuti saan mina ID-kaardiga pangas käidud ja lahenduste/teenuste üle ei kurda. Kuigi SEB-l on interneti pank siiski parem. Lugesin, et 1. juulist kaovad ära ka Sampo ühekordsed paroolikaardid. Siis jäävad vaid pin-kalkulaator ja ID-kaart.

  Reply
 • 15. juuni 2010 at 13:29
  Permalink

  Nordeal on jah teleteenuste pakett, mis kysib kuumaksu. Minu enda firmakonto tiksus kunagi just selle t6ttu miinusesse ja juhtusin avastama selle perioodil kui ettev6ttel kaibeid ei olnud. Palusin konto juures raha noudev leping kinni panna. St ma ei soovinud sulgeda mitte arvelduskontot vaid teleteenuste lepingut, et miinus suuremaks ei laheks, lisaks maksin veel volgnevuse eest intressi. Pank keeldus teleteenuste lepingut sulgemast kuni volgnevus uleval. Firmal kaibed ei olnud ja eraisikuna sissemakst ka sel hetkel teha eitahtnud, nii jai miinus kasvama. Hiljem olen korra veel raha napus proovinud Nordea kliendikontoris teleteenuste lepingut sulgeda proovinud aga juhtusin seda tegema just Stockmanni kontoris kus sularaha ei voetud vastu – jallegi, leping jai sulgemata ja miinus kasvama kuna tellerineiu ei teadnud ka uhetgi sel ajal avatud olevat ja sularaha aksepteerivat Nordea teeninduskontorit. Yhesonaga jama ja jooksimist kui palju uhe lepingu sulgemisga ja tiksub see miinus seal siiamaani.

  Kuivord olin ise sel ajal Hansapanga tootaja tundus Nordea lahenemine mulle vaga yllatavana. Nimelt Hansapank sulges ise lepingu kui kontol tekkis volgnevus. Naitkes kaard hooldustasu 15 krooni kuus, kui paar kuud kontol raha ei olnud sulges pank kaardilepingu ja hooldustasu kysimine loppes. Hiljem kui klient tahtsi panka tulla, et arvelduskontoleping sulgeda kasseeriti muidugi ka see kaardihoolduse v6lgnevus sisse aga see ei olnud kunagi yle monekymne krooni sest pank pani m6istilkul ajal lihtsalt lepingu kinni. 🙂

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga