Kuidas toimub e-riigis Äriregistri määrusele vastamine?

Ettevõtjaportaal ariregister.rik.ee on kindlasti paljudele ettevõtjatele tuttav aga mina sain nüüd teada, et kui kohus teeb registriasjas otsuse (määruse) siis sellele vastamiseks saab ka portaali kasutada. Varem oli mul mulje, et seal saab ainult avaldusi esitada ja saatsin 2 digi-allkirjaga avaldust neile e-mailiga tagasi. Igatahes täna tuli siis e-maili peale juhend mille abil sain esitada nõutud parandused Ettevõtjaportaali kaudu.

Vastavat infot ei ole ma leidnud portaalist ega ammugi mitte saadetud kohtumääruste juurest (kasvõi lingina) ning panen selle siia, et äkki kellelgi on edaspidi samuti kasu.

Ettevõtjaportaali kaudu saab lisadokumente esitada järgmiselt:

1. Juhatuse liige alustab uut muutmiskande avaldust;
2. ridadel ühtegi muudatust ei tee, lisab vaid viimasele reale „Kandeavaldusega esitatavad lisadokumendid“ eelnevalt arvutis digidoc programmiga digitaalallkirjastatud dokumendid;
3. allkirjastamise etapis annab üks juhatuse liige digitaalallkirja ning saadab avalduse menetlusse;
4. kui esimeses etapis muudatusi andmetes tehtud ei ole ning on lisatud vaid lisadokumendid, siis liigub portaal riigilõivu maksmise etapist üle ja juhatuse liige saab dokumendi registriosakonnale edastada. Puuduseid parandades riigilõivu uuesti maksma ei pea.

Kui tuleb maksmise koht, siis tuleks vajutada nupule, kus on kirjas, et “loobun  kiirmenetlusest ja lähen üle tavamenetlusele ning tasun nõutava riigilõivu hiljem pangakontoris “. Ja kui kõik nupud on õieti vajutatud, siis kõige lõpuks tuleb vastus, et “dokumendid vaadatakse läbi 5 tööpäeva jooksul”.

Elektroonilist esitamist nõustab Ettevõtjaportaali kasutajatugi telefonil 6696609 ning e-maili teel rik (punkt) ekanded (ät) just (punkt) ee
Kohtule dokumentide esitamise kord § 11.

Ma olin alguses natuke mures, sest täiendavate dokumentide esitamine muutus justkui eraldi numbriga avalduseks aga saan aru, et hiljem on need süsteemis ühendatud esimese külge. Tunnen ennast jälle natuke targemana ja loodan, et teistel ettevõtjatel või Äriregistriga suhtlejatel oli sellest kasu, sest tõepoolest ei ole ühegi sõnaga kohtu saadetud määruses vastamise viisi või kanaleid kirjeldatud. Antakse vaid tähtaeg vastamiseks.

2 thoughts on “Kuidas toimub e-riigis Äriregistri määrusele vastamine?

  • 5. aprill 2013 at 21:43
    Permalink

    Sellest oli abi ka hetkel, aastal 2013, aitäh! Tundub, et e-riik ei muutu just tihti (ja paraku ka ei parane kiirelt).

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga