Eesti Loto diskrimineerib Viking Lotto paber pileti ostjaid

Sel korral Viking Lotto võitjaid rohkem
23.07.2010

Viking Lotto loosimistulemuste edastamisel toimunud inimlik eksitus tõi 21. juuli loosimisel Eestis lotovõidu ka nendele mängijatele, kellel üks lisanumbri pall tegelikult võidupallide hulgas ei olnud.
Loosimine toimus korrektselt kõikidele reeglitele vastavalt, kuid Norrast tavapärasel loosimistulemuste laialisaatmisel Viking Lottot korraldatavate maade lotofirmadele, toimus inimlik eksitus ning üks loositud lisanumbritest sisestati faili valesti.
Eesti Loto maksab võidusumma välja ka nende kombinatsioonide eest, kus võidu tõi Norrast ekslikult saadetud lisanumber. Õigete numbritega võitnud inimeste võidusummad sellest ei vähene, sest ekslikult saadetud võidunumbriga võitude summa ei lähe loosimise võidufondist, vaid lisandub sellele.
Kuidas võitu kätte saada: kõigile, kellele ekslikult saadetud lisanumbriga lotopall võidu tõi ning kes on pileti ostnud internetist või M-lotoga, kannab Eesti Loto võidusumma pangakontole. Kuna lototerminal selliseid võite ei näita ning seetõttu ei saa neid ka kauplustes ja kioskites välja maksta, siis palume kõikidel teistel võidu saamiseks pöörduda Eesti Loto kontorisse Pärnu mnt 106 Tallinnas. Lotopilet on võimalik Eesti Lotosse saata ka posti teel või jätta lotopileteid müüvasse kauplusesse, kirjutades pileti tagumisele küljele oma telefoninumbri ja nime. Kauplusest toimetatakse piletid Eesti Lotosse ja Eesti Lotost võetakse Teiega ühendust. Kõikide õigete võidunumbritega võitjatele toimub võitude väljamaksmine tavapärasel viisil.

www.eestiloto.ee

viking lottos rohkem inimlik eksitus
viking lottos rohkem inimlik eksitus

Ainus põhjus, miks üldsus sellest eksitusest teada sai oli see, et teleloosimise pilt näitas teistsuguseid numbreid. Inimene ei ole eksimatu ja see on andestatav. Kuid mina ei pea sellist ekslikult teatatud numbri eest võidu andmist küll õiglaseks. Pealegi on ju öeldud, et automaadis piletit kontrollides sellest teada ei saa ja võidu saavad ainult internetist või mobiiliga pileti ostnud. Seega diskrimineerimine, sõltuvalt pileti omandamise viisist! Kus on tarbijakaitse, et Eesti Loto ei tunnista võitnud piletiks ka neid paberist pileteid, millel oli ekslikult võidukaks kuulutatud number? Mis takistab neid võrdselt kohtlemast arvuti teel pileti ostnutega? Toon näite, et kui olid saanud 2 põhinumbrit ja selle ühe eksliku lisanumbri, siis internetist pileti ostja võiduks näitakse 19 krooni ja see makstakse talle pangaülekandega välja aga paberpileti omanikule käib automaadis kolks ehk teade mitte võitmisest ning sularahas võitu talle ei maksta.

Leidsin just praegu, et ära on kadunud 3+1, 4+1 võitude tasand. Kõik see on Heiki Kranichi süü, kes pööras looduskaitseliste riigimaade vahetamise maadevahetuse äriks ja nüüd on lotopileti teinud kallimaks kui Soomes (50 eurosenti) ja pileti minimaalse hinna viinud 5 krooni pealt 10-le.

NB. Ei selles teates (viidatud üleval) ega ka loosimise tulemuste info juures ei ole öeldud, mis oli see ekslik lisanumber! Seega jäävad võidust ilma need, kes kontrollivad oma piletit Eesti Loto kodulehe numbrite järgi või siis automaadis.

Selles ülemises uudises ega ka praeguses loosimiste tulemuste juures ei ole kirjas, MIS lisanumber oli ekslik ning millega saab ikkagi võidu. Seega nad teevad Eesti Lotos kõik, et võimalikult vähesed sellest teaksid. See on ka arusaadav, sest raha selleks tuleb leida mujalt kui võitude fondist. Eesti Loto tulemused kell 12.00 reedel 23. juulil 2010
Selles ülemises uudises ega ka praeguses loosimiste tulemuste juures ei ole kirjas, MIS lisanumber oli ekslik ning millega saab ikkagi võidu. Seega nad teevad Eesti Lotos kõik, et võimalikult vähesed sellest teaksid. See on ka arusaadav, sest raha selleks tuleb leida mujalt kui võitude fondist. Eesti Loto tulemused kell 12.00 reedel 23. juulil 2010

Mind väga huvitab, mis oli see ekslik lisanumber aga selle kohta ei ole infot kusagilt leida.

Täpsustus 5. augustil:

Ekslik number oli 25. Samuti on praegu Soomes pileti hind 0,60 € ehk umbes samas hinnas kui Eestis. Mäletan üsna kindlalt, et Eestis oli hinnatõus 10 krooni peale juba ära olnud, nii 3 aastat tagasi ja Soomes oli veebi kaudu  ostmise hind 0,50 €.

Viking Lotto maksab Soomes 0,60 € ehk umbes 9,38 krooni Eesti Panga kursi järgi. Eesti Loto küsib pileti eest 10 krooni. On kuulda olnud, et eurole üleminekul tahvad hinnaks kehtestada 1 €. Pilt on veikkaus.fi lehelt
Viking Lotto maksab Soomes 0,60 € ehk umbes 9,38 krooni Eesti Panga kursi järgi. Eesti Loto küsib pileti eest 10 krooni. On kuulda olnud, et eurole üleminekul tahavad hinnaks kehtestada 1 €. Pilt on veikkaus.fi lehelt

Sellise 60 eurosendise hinna saab aadressilt:

https://www.veikkaus.fi/pelit?op=frontpage&game=viking&l=f

3 thoughts on “Eesti Loto diskrimineerib Viking Lotto paber pileti ostjaid

 • 26. juuli 2010 at 22:39
  Permalink

  See number oli 25.
  Aga ma ei saa aru, miks saadetakse Norrast lotonumbritega fail. Kas live videopilt pole parem variant? Või siis “loositakse” numbrid varem ära ning pärast nikerdatakse mingi vastav video juurde? Kahtlane lugu.

  Reply
 • 2. august 2010 at 19:10
  Permalink

  See on küll veidike küüniline pingutus siduda paberpiletite ostjaid diskrimineeritavatega. Arvatavasti on see tehniliselt raske lototerminalis ühe loosimise kohta hoida kahte erinevat infot. võibolla isegi võimatu. Et lotomasin töötaks ja oleks “pättusekindel” tuleb rakendada teatud turvameetmeid. Tõsi see lotosündmus on ebanormaalselt vähe kajastatud, inimesed ei teagi eksitusest, kuid paberpiletite ostjaid ei diskrimineerita. Ja Kranich on süüdi lotopiletite kallinemises ja 3+1/ 4+1 võidutasandute kadumises?? See on olnud nii vähemalt aastatst 2004. Ei tea kas enne eksisteeris see 3+1/ 4+1 süsteem, kuid nii on see olnud juba 6 aastat. Absurdne paranoia

  Reply
 • 4. august 2010 at 21:59
  Permalink

  Sai sel korral ostetud lotopilet hoopis Soomest. Täpsustaks, et siin on faktiline viga – üks PP pilet maksab seal mitte 50 eurosenti, vaid 1 euro. 🙂

  – – –
  Virgo lisab: Ma ei teadnud vahepealsest hinnatõusust. Viimati vaatasin hindu tõepoolest vähemal 3 aastat tagasi. Ometigi kui minna https://www.veikkaus.fi/pelit?op=frontpage&game=viking&l=f ja võtta 1 väli (rivi) ning 1 nädal siis näitab hinnaks 0,60 €. Ma ei tea, kellele sa 40 senti maksid.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga