Reformierakonna perearst Eero Merilind on täna meedias

Dr. Eero Merilind leidis kajastamist juba hommikul kell 7 olnud Vikerraadio uudistes ja kell 7.36 oli ta lausa intervjuuga eetris. Tema teemaks on Eesti Tervise fond, mis kuulutas välja konkursi uppumissurmade vähendamiseks. Täna siis saadakse teada selle parimad ideed.

Olgu öeldud, et selle aasta algul reklaamis sama mees raadios ja vist ka televisioonis seagripi vaktsiini.

 

13. jaanuar 2010 ETV saade Ringvaade, kus reformikas Eero Merilind Nõmmme perearstikeskusest rääkis seagripi vaktsiini vajalikkusest.
13. jaanuar 2010 ETV saade Ringvaade, kus reformikas Eero Merilind Nõmmme perearstikeskusest rääkis seagripi vaktsiini vajalikkusest.

 

Heas toitumises arst tegi kevadepoole ka Riigikogu liikmetele tervisetesti ja seda kajastas Reformierakonna telekanal TV3. Selle kajastust mul hetkel pole käepärast aga see on arhiveerituna kataloogis.

Selle tänase uppumiste teema kohta mõned arvud. Suvel uppus 91 inimest, selle takistamiseks ei kulutanud riik 30 miljonit nagu tehti seagripi vaktsiinidega. Neist vaktsiinidest läksid pooled septembris hävitamisele ja otsene kahju sellest oli 10 miljonit krooni. Seagripi tõttu suri 26 inimest.

Siit küsimus, et kas reformierakondlased suudaksid Eesti riigile maha müüa ka uppumiste vastase vaktsiini, näiteks 90 miljoni krooniga, et säästa sellega sama palju inimelusid kui suudeti seagripi puhul. See eelnev oli põlglik iroonia, sest kirjutasin juba 2009. juulis, kuidas inimkonda on varem hirmutatud siberi katku kirjade, SARS-i, linnugripi ja 2009. kevadest siis seagripiga. Ometigi on nende kõigi puhul olnud surmi kordades vähem kui sureb liikluses aga ravimitööstusel õnnestub ikka ja jälle saada maksumaksja raha eest sadade miljonite eest tellimusi. Meie kulutasime 30 miljonit krooni, Prantsusmaa lausa 2 miljardit €.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga