Sotsiaalse meedia kontode kustutamisest

Hea uudis. Sain teada, et pärast 10 kuulist rate.ee aadressi vältimist läheb minu sealne pildita konto kustutamisele. Otsida pole seda mõtet, sest ma ei kasutanud seal oma nime. Vaatasin ka Google vahemälu abil järele, et seal on täiesti kahjutud andmeid, vaid registreerimise kuupäevad ja mõnikümmend lemmikut(asja).

rate.ee konto kustutamise teade. Autori foto
rate.ee konto kustutamise teade. Autori foto

Tere,   !

Viimati oled www.rate.ee-d külastanud      .

Nagu näed, oli see päris ammu, nii et varsti kolib su konto
www.rate.eeusers/
parematele jahimaadele. Ehk siis kustutakse        . Seda saad vältida, kui külastad www.rate.ee ja logid oma kasutajanimega (     ) sisse.

Kui sa oma parooli ei mäleta, siis saad oma mälu värskendada siin: http://www.rate.ee/lost?mst=

Edu soovides,
www.rate.ee meeskond

P.S. Kui see pole sinu jaoks teab mis oluline teema, siis ära tee midagi – su konto kaob ise ja meie sulle enam ei kirjuta. Võib-olla saadame väikese postkaardi sünnipäevaks… Aga vaevalt sedagi.

Vaatasin eile sellist lehte kui date.delfi.ee ja leidsin sealt kasutajaid, kes fenotüübi järgi oleksid mulle huvi pakkunud aga kelle kohta oli kirjas, et viimati külastas lehte 2007. või 2008. aastal. Pole vist erilist mõtet selliste pärast hakata liituma, sest 3 või 2 aasta jooksul on asjad muutunud. Võin vaid spekuleerida, et kas nad lõpetasid kasutamise põhjusel, et a) leidsid soovitud inimese või b) veendusid selle koha mõttetuses ja neid võib kohata hoopis muudel lehtedel.

Igatahes peaks kuuluma heade tavade hulka, et 1 aasta passiivsust tähendab konto ja kõigi seal olnud andmete kustutamist. Muidugi ei saa seda teha need, kes tahavad valskusega kuulutada ennast “suurimaks leheks” ja selle tõttu hoiavad surnud hingi oma nimekirjades. Nende alla läheb date.delfi.ee mis just sedasi käitub ja mille reeglitega nõustumine tähendab mingi Leedu(!) firma reeglite rakendumist. Kui ma nägin viidet sellele riigile, siis sain aru, et ilmselt seal on nõrgemad isikuandmete kaitse reeglid ja selle tõttu rakendatakse Eestis hoopis Leedu seadusi.

Kui oled oma kontole lisanud pildid, kuvatakse neid kõigile ja avalikult, sh võidakse neid näidata ka Delfi Date reklaamkastikestes jms.

Delfi Date kasutajaks registreerudes annate nõusoleku oma andmeid kasutada ka teistes DKD suhtlusportaalides.

Samamoodi võiks siis solaarium teatada, et saate tasuta solaariumisse aga me filmime teid ja kasutame teie videot reklaamkastikeses ärilistel eesmärkidel st. uutele kasutajate reklaami näitamiseks ja nende värbamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga