Milleks klikkida ajalehel?

Eesti Päevaleht pani jaanuaris kinni anonüümse kommenteerimise. Nad said küll puhtama arvamuste osa aga samavõrra langes ka klikkide hulk, sest üks aktiivne troll (kommija) võis tekitada kümneid ja sadu klikke. Näiteks kontrollis ta iga paari tunni tagant uusi lisandunud kommentaare ja kirjutas neile siis lisaks.

Suvel toimus kampaania kommentaaride kirjutajatele. Loositi välja igasuguseid erinevaid asju ja isegi mina võitsin seal. Tavaliselt ma ei osale tarbijatele loodud mängudel ja siis ei saa ka võita. Seekord läks aga nii, et oleksin ka ilma selle loosimiseta arvamust avaldanud. Kirjutasin sellest blogis ja sain ühe teise võitja kommentaari, et tema just loosimise pärast kommenteeriski ja peab seda täiesti mõistetavaks. Nojah, minu meelest on ka hiirelõksus täiesti mõistetavalt tasuta juust.

Kuid nüüd on käima läinud uus kampaania, kus tahetakse inimesi panna lihtsalt pöial üles või pöial alla märkide kaudu artiklit hindama. Minu meelest on see üks alandavamaid asju autori suhtes, sest võimalik on must-valge lähenemine halva ja hea vahel. Näiteks minu blogis on võimalik 5 järguline hinnangu andmine ja võimalus ka keskel neutraalseks jääda.

epl loosimine
epl loosimine

Ma ei oska sellel artiklite hindamisel näha muud eesmärki kui lihtsalt ajalehel klikkima panemist, sest samahästi võin ma ennast registreerida ükskõik millisel artiklil hinnangu andjana, sest see kõik toimub anonüümselt ja ilma klikkijat tuvastamata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.