Müü! ehk delfi.ee uus kaubamärk

Ma arvasin, et delfi.ee on ennekõike uudiste leht. Kui sinna lisandus tutvumisportaal, , erinevad poed, ilmaennustus, horoskoop, majandus (kinnisvara, valuutad), krimiuudised, mängud, toidunurk, rahva hääl, noorte hääl ja sport, siis tundusid kõik teemad kaetud olevat. Ainult asjade ost-müük oli veel puudu. Nüüd on ka see ette võetud.

kaubamärk "Müü!" registreerimise taotluse on oktoobris esitanud AS Delfi.
kaubamärk "Müü!" registreerimise taotluse on oktoobris esitanud AS Delfi.

Kokku taotlevad nad kaubamärki Müü! lausa neljas teenuste klassis.

Ilmselt igapäevased delfi.ee lugejad teadsid seda juba paar kuud aga mina avan harva seda lehekülge ja iga uus rubriik ei muutu veel uudiseks aga kaubamärgi taotlemine näitab ikkagi tõsisemaid plaane.

Ma arvan, et selline segapudru leht, kus koos on toidunurk ja verised liiklusohvrid, sport ja inimsuhted, välis- ja sisepoliitika, mängud ja majandus või noorte ja rahva hääl, on liiga kirju, et sealt midagi vajalikku leida. Kui nad hakkavad nüüd taasavastama osta.ee ärimudelit (mida mäletan umbes aasta 1999(?) busside külgedel olnud Che Guevara pildiga reklaamide järgi, siis on neil küll identiteedi kriis. Nad püüavad kõiki meres (veebis) leiduvaid kliente aga mina pole kindel, kas nad suudavad oma võrku vastavalt kohandada. Seega prognoosin, et seinast-seina lahendused internetis ei toimi (enam aastal 2010). Vaadake gmail, youtube, twitter või facebook lehti, mille suur külastatavus tuleneb just kindlast spetsialiseeritusest.

Kuid siiski võib Ekspress Grupp AS oma raha sellisel kõigile huvidele mõeldud projekti peale kulutada kui tahavad. Mina arvan, et nad käituvad vanade massimeedia reeglite järgi. Need oli massidele mõeldud aga veeb on pigem eristumise ja oma nurgakese leidmine. Viitan kasvõi oma eelmisele postitusele Soome televisiooni kohta. Selle asemel, et tellida teemapakett 24 tunnise ligipääsuga YLE1 ja YLE2 kanalile, võtsin hoopis interneti uudisvoo kaudu välja mulle huvi pakkuvad saated ja uudised ning jälgin neid siis oma vaba aja olemasolul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga