Pott pähe ja Keskerakonnale näopeksu tegema

Mul on tõsiseid etteheiteid 16. oktoobri Aktuaalse Kaamera uudisloole, mis isegi õhtul kell 18.30 ja 21.00 rääkis seda hommikust ajalehe Postimees luulu, et Edgar Savisaar on KAPO raporti järgi mõjuagent. Selleks ajaks oli juba mitu tundi teada, et mingit raportit ei ole. Isegi mitte ühtegi dokumenti ja kõik taandus väidetavalt suuliseks informeerimiseks. Ometigi käsitles AK reporter Toomas Pott seda sündmust jätkuvalt kui faktidega kinnitatud lugu ja sõrmuste vennaskonnast (EÜS) uudistetoimetuse juht Urmet Kook mängis selle välja kui olulisima sündmuse.

Hästi informeeritud kuulujuttude levitajad istuvad ETV stuudios kott peas ja räägivad viimast komprat Keskerakonna kohta. Kaader ETV 16. detsember 2010 Terevisioon
Hästi informeeritud kuulujuttude levitajad istuvad ETV stuudios kott peas ja räägivad viimast komprat Keskerakonna kohta. Kaader ETV 16. detsember 2010 Terevisioon

Ainus põhjus, miks kokku kukkunud fassaadile vaatamata jätkas eriti reformierakondlik ringhääling (ERR) seda meediasõda, võis olla selle lavastajate poolne surve. Ma arvan, et selles eilses skandaalis paistavad välja oravate kõrvatutid.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=EpZH2O_8JC0]

16. november 2010 ETV Aktuaalne Kaamera. Päeva skandaal on ajalehes Postimees avaldatud artikkel, et KAPO raporti järgi on Edgar Savisaar ohuks Eesti julgeolekule, sest ta on vene mõjuagent. Pärastlõunaks selgub, et mingit paberit siseminister, peaminister ja president vastava infoga ei ole saanud ja tegemist oli parimal juhul suulise teavitusega. Piinlikult valeinfoga vahele jäämisel teatab Andrus Ansip (video), et seda juttu raha küsimisest olevat rääkinud keskerakondlased ise. See on hea praktika, lasta neil endi seast reeturit otsida. Just see viimane Andrus Ansipi väide, et keskerakondlaste endi seas oli taolise infoga välja tulija, tundub eriti naeruväärsena. Siit järeldub, et KAPO kannab siseministrile, peaministrile ja presidendile ette seda, milliseid kuulujutte levitatakse opositsioonis olevas Keskerakonnas. Pole siis ime, et spioon Herman Simmi avastamiseks kulus sedavõrd kaua aega, sest keskerakondlaste seas ei räägitud kuulujutte jõustruktuurides tegutsevast spioonist, sest see ministeerium on olnud isamaalaste ja reformikate pesa.

Reformierakonna seotusele selle pori loopimisega viitavad veel järgnevad asjaolud. Info ilmus ajalehes Postimees, mis ei kõigu Reformierakonna joonest ja kajastab vajalikul määral ansiplaste tegemisi positiivses võtmes ning vaikib maha halvad juhtumid. Näiteks reformikast rahvaesindaja Andrei Andrejevi tapmise eest vangi mõistmise kohta ei leidu internetis ühtegi artiklit ja 29. septembri loos ei mainita ka tema kuulumist Alajõe volikogu reformikate sekka http://www.postimees.ee/?id=319826

Samuti oli valitsusel suur probleem eelmisel nädalal lumme jäänud Padaoru ja kinni tuisanud teedega, mis ähvardas näidata valitsust nõrga ja suutmatuna.

Mina ei võta väga tõsiselt oletust, et savisaare vastase rünnaku põhjustas ajalehes Kesknädal ilmunud artikkel sellest kuidas IRL-i liikmed kasutavad Eesti Omanike Keskliitu oma kampaaniaks raha pumbana.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga