Segadus Eesti Interneti sihtasutuses .ee domeenidega

Küsisin 15. novembril Eesti Interneti sihtasutuselt (EIS) infot, et kui palju domeene oli selleks ajaks ümber registreeritud. 17. novembril ilmus minu artikkel “Massimõrv Eesti internetis,” mis rääkis just kehvasti edenevast registreerimisest aga milles olin kasutanud varem ilmunud andmeid. 18. novembril tegi EIS pressiteate, et uue korra järgi registreeritud domeenide arv ületas 20 000 piiri. Seejuures ei saa artiklist teada, et kui palju on vanu domeene uue korra reeglite kohaselt ümber registreeritud ja milline osa on täiesti uued registreeringud. Kahjuks ei ole EIS minu päringule siiani midagi vastanud ja võime eeldada, et ega nad ei vastagi.

Vaikimise müürile põrkusid ka pri.ee eest seisjad kui soovisid teada selle kolmanda taseme domeenide registreerimiste statistikat.

Loe lisaks: EIS-i pressiteade 18. novembril 20 tuhande domeeni piiri ületamisest, mis koostati 22. novembril. Nagu näete, ajaline nihe on 4 päeva.

EIS-i pressiteade 20 000 domeeni registreerimisest 22. novembril 2010
EIS-i pressiteade 20 000 domeeni registreerimisest 22. novembril 2010

Pressiteate teks: http://www.eestiinternet.ee/uudised/uue-korra-jargi-registreeritud-domeenide-arv-
uletas-20-000/_year/2010

Vähemalt Rootsi ja Holland avaldavad oma registris olevat domeeni iga päeva seisuga. Eesti Interneti sihtasutus ei suuda teha kokkuvõtet isegi kord nädalas.

Postitasin selle küpseva skandaali rubriiki IRL salaliikmed, sest EIS-i juht on Juhan Partsi endine juhe (nõunik) Marek-Andres Kauts ja samuti allub kogu valdkond IRL-i ministrile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga